ГПУ порушила справу щодо Клюєва

Максим Опанасенко
10 квітня 2014р. 11:10

Слідчий підрозділ Генеральної прокуратури порушив кримінальне провадження щодо екс-глави Адміністрації президента Андрія Клюєва. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Слідством встановлено, що у березні 2009 року вказана особа (на той час народний депутат України) сприяла отриманню кредиту на суму 150 мільйонів євро від державного банку ПАТ «Укрексімбанк» на користь підприємства «Завод напівпровідників». Ці кошти призначалися для фінансування проектів з виробництва сонячних батарей, тобто для розвитку бізнесу родини вказаної особи. При цьому одержаний кредит було забезпечено заставою належних підприємству майнових прав за угодами купівлі-продажу обладнання, яке було неліквідним. Таким чином існували високі ризики неповернення кредиту державному банку" - йдеться в повідомленні.

Ще, за даними ГПУ, протягом вересня-жовтня 2010-го Держагенство України з інвестицій та розвитку за сприяння Клюєва ухвалило висновок про можливість фінансування «Заводу напівпровідників», який запропонував інвестиційний проект «Створення вертикально – інтегрованої компанії з виробництва фотогальванічної продукції». 200 мільйонів гривень, за інформацією прокуратури, пішли не за призначенням, а для сплати ПАТ «Укрексімбанк» нарахованих процентів за раніше одержаним кредитом.

Провадження почали за статтею "заволодіння майном в особливо великому розмірі".

Активісти ЄвроМайдану і опозиційні на той момент політики називали Андрія Клюєва, котрий восени 2013-го ще обіймав посаду секретаря РНБО, одним із винуватців розгону мітингувальників 30 листопада на Майдані Незалежності.