Суд залишає "Квадрат" без землі на Лівому березі

Максим Опанасенко
14 квітня 2014р. 10:50

Господарський суд зобов'язав ПАТ "Квадрат-Україна" повернути Київраді 5,62 гектари на Попудренка, 50. Про це, з посиланням на рішення суду, повідомляють "Наші гроші".

Фірма отримала землю в оренду у 2005-му - для будівництва торгово-офісного комплексу з багатоповерховим комплексом. Тоді планувалося вкласти в будівництво 30 мільйонів доларів і звести 50 000 квадратних метрів торгової площі.

"На початку цього року прокуратура і представники столичної влади виявили, що комплекс не побудовано, проектну документацію підприємство в Департамент містобудування КМДА на погодження не надало. Натомість ділянки здані в суборенду іншим особам, які розмістили на них автостоянки, павільйони, кіоски, торговельні майданчики. Крім того, з 30 листопада 2013 року у підприємства виникла заборгованість з орендної плати за землю у сумі 366 тис грн" - йдеться в повідомленні. Суд, опираючись на борг, розірвав договір оренди.

Орієнтовна вартість цієї землі - 126 мільйонів гривень.

Цікаво, що з 2010-го до травня 2013-го головою наглядої ради "Квадрат-Україна" був депутат Київради Лев Парцхаладзе. Зараз же, за даними "Наших грошей", 89,14% акцій фірми належать компанії «XXI Century Investments Public Ltd». До 2011-го її також контролював Парцхаладзе, передавши у 2012-му контроль бізнесменам Олександру Ярославському і Олегу Салміну.

 

 

Теги: земля , Квадрат , Парцхаладзе , Київ , суд