Регіонали закликають армію не виконувати накази

Максим Опанасенко
14 квітня 2014р. 15:47

Партія регіонів на своєму сайті опублікувала звернення, у якому назвало неприпустимим і протизаконним залучення армії до антитерористичної операції на сході країни.

"Однак у протиріччя закону і здоровому глузду чинна влада збирається вжити заходів, що неадекватні ситуації, чим іще більше її дестабілізує. Зараз, коли ситуація напружена до межі, громадяни налякані, конфлікти потрібно вирішувати шляхом переговорів, але ніяк не масштабними операціями проти народу України із залученням армії. Закликаємо всіх військових згадати, що відповідно до статті 1 Закону України «Про Збройні сили України» жодні надзвичайні обставини, накази чи розпорядження командирів і начальників не можуть бути підставою для будь-яких незаконних дій по відношенню до цивільного населення. А владу закликаємо повернутися в конституційне русло і не робити поспішних необдуманих вчинків, ціною яких можуть стати життя громадян України" - йдеться у зверненні.

Протягом минулих вихідних в цілому ряді міст Східної України пройшли сепаратистські акції із захопленням адміністративних будівель, МВС і СБУ, перестрілками з правоохоронцями. Сепаратисти діють за кримським сценарієм, вимагаючи проведення референдуму щодо відділення окремих областей. РНБО прийняло рішення про проведення антитерористичної операції в місцях активності сепаратистів.