Міносвіти скасувало грифи для підручників для ВНЗ

Максим Опанасенко
18 квітня 2014р. 17:41

Міністерство освіти скасувало грифування (тобто, схвалення літератури самим Міністерством) навчальної літетуратури для вищих навчальних закладів. Про це йдеться в наказі МОН.

Це означає, що виші легально зможуть самостійно обирати книжки, за якими вчитимуться студенти, не озираючись на схвалення Міносвіти.

Разом з цим, згідно з наказом, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, котрий займається підручниками, разом з профільними департаментами МОН мають до початку літа подумати над прозорішим механізмом грифування книжок для дитсадків і шкіл.

Грифування підручників, принаймні протягом 2010-2013 років, стало одним зі способів монополізувати використання книжок "потрібних" видавництв. Так Міносвіти під керівництвом Дмитра Табачника регулярно забороняло використовувати у школах літературу без грифу МОН, в той же час даючи схвалення пулу наближених друкарень. Зокрема, значні державні замовлення отримували ТОВ "Видавничий дім "Освіта" і "Генеза". Першим керує екс-чиновниця МОН Тамара Ткаченко. Керівником другого видавництво раніше був нинішній очільник ІІТЗО Олександр Удод.

 

Теги: Київ , МОН , грифи , підручники , ВНЗ