СБУ: Російський снайпер був на Майдані

Максим Опанасенко
19 квітня 2014р. 14:21

Служба безпеки України оприлюднила свідчення одного з українських десантників з 25-ї окремої повітряно-десантної бригади, котрі були затримані групою озброєних людей 16 квітня на в'їзді до Краматорська. 

"Діями озброєних осіб, які незаконно утримували військовослужбовців 25-ої окремої повітряно-десантної бригади ВДВ ЗС України у м. Слов’янськ, керував полковник ГРУ ГШ ЗС РФ Стрєлков І.І. Це засвідчив один з українських десантників, які були затримані групою озброєних осіб на в’їзді до м.Краматорськ 16 квітня ц.р. За його словами, вилучення автоматичної зброї відбувалось під особистим керівництвом Стрєлкова. При цьому офіцер ГРУ РФ схиляв українських військових переходити на бік незаконного озброєного формування, обіцяючи високі зарплати та інші матеріальні вигоди" - йдеться в повідомленні.

Також, за повідомленням, відмовитися від виконання військових обов'язків вимагав і російський диверсант на прізвисько "Ромашка". Він нібито хизувався, що у складі снайперської групи був на Майдані Незалежності під час лютневих подій в центрі міста.

18-20 лютого стали найтрагічнішими днями революції у Києві. Тоді силовики, після невдалих спроб штурму барикад на Майдані, почали використовувати бойові набої. Більше сотні людей загинуло. Нині вони відомі як "Небесна Сотня". Досі немає точної інформації щодо осіб, котрі стріляли бойовими набоями. Присутність російських снайперів на Майдані Незалежності була однією з версій активістів Майдану.