Будівельники вимагають з центру зайнятості пеню

Максим Опанасенко
21 квітня 2014р. 11:02

Апеляційний суд скасував стягнення з Державного центру зайнятості за прострочення оплати робіт з будівництва. Про це йдеться у постанові Київського апеляційного господарського суду.

Мова йде про 1,32 мільйони гривень і про будівництво адміністративної будівлі Держцентру на Астраханській. 

"У 2011 році ПП "Строй-Систем" виконало роботи з будівництва адміністративної будівлі Держцентру зайнятості у Києві. Держцентр не оплатив вчасно 15,07 млн грн. і підприємство стягнуло цей борг, а також 336 тис грн. річних через суд. Восени 2013 року ПП "Строй-Систем" звернулося до суду з вимогою стягнути з Державного центру зайнятості ще 1,15 млн грн. пені" - йдеться в повідомленні. Суд першої інстанції позов задовольнив, знизивши суму пені до 986 тисяч гривень. "Апеляційний суд рішення суду першої інстанції скасував, оскільки на момент винесення рішення госпсудом ПП "Строй-Систем" не сплатило судовий збір у розмірі 29 тис грн. Виявилося, госпсуд двічі відстрочував фірмі сплату збору, але вона його так і не сплатила. За законом судовий збір має бути сплачений до ухвалення судового рішення у справі" - повідомляють "Наші гроші".

Цікаво, що загальна вартість будівництва нового офісу на Астраханській, 9-17 склала - 270,08 мільйонів гривень. І при цьому вартість будівництва була завищена на 43,98 мільйони гривень.

За даними "Наших грошей", засновником ПП "Строй-систем" є ТВ "Арт Інвест". Засновником останнього значиться швейцарське акціонерне товариство Yadrot Industries AG. До 2005-го засновником "Строй-систем" значився Сергій Підгайний, котрий вийшов зі складу засновників після отримання посади начальника управління дорожнього господарства Одеської міськради. У 2009-му він став головою Приморської райадміністрації в Одесі, потім - заступником мера Одеси. "На час укладення угоди з одеським ПП "Строй-систем" Державний центр зайнятості очолював одесит Володимир Галицький, який зараз перебуває під слідством" - повідомляють "Наші гроші".