ГПУ розглядає версію навмисного убивства Музичка

Маша Землянська
22 квітня 2014р. 16:29

Одна з версій загибелі Олександра Музичка, яку розглядає Генпрокуратура – умисне вбивство представниками спецпідрозділу "Сокіл". Про це повідомили представники Генпрокуратури під час засідання Тимчасової слідчої Комісії Верховної Ради з розслідування обставин загибелі Олександра Музичка.

«На даний момент прокуратура розглядає дві версії загибелі Олександра Музичко: умисне вбивство представниками спецпідрозділу "Сокіл" та смерть через випадкове натиснення загиблим на спусковий механізм своєї зброї. Вони відзначили, що призначено більше 27 судово-медичних експертиз. На засіданні також піднімалося питання ігнорування правоохоронними органами запитів ТСК.

Так, за словами голови Тимчасової слідчої комісії Юрій Дерев'янка, від МВС України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України в розпорядження ТСК лише частково надійшли документи, які були запитані.  

У той же час, копії матеріалів кримінального провадження за фактом смерті Музичка, інші матеріали кримінальних проваджень та оперативно-розшукових справ  надані лише частково.

Не надали Комісії аудіо- та відеоматеріали, які були зібрані щодо Музичка в рамках всіх кримінальних проваджень та оперативно-розшукових справ, які стосуються його розшуку, місцезнаходження, затримання правоохоронцями та його загибелі.

Також представники правоохоронних органів не відповіли на всі запитання, поставлені експертами і громадськими членами ТСК.

"Відсутність інформації, яка стосується результатів експертиз, а також, інша інформація, яку ми просили надати, гальмує роботу комісії. Але ми надалі будемо здійснювати інформаційні запити. Представники прокуратури, мабуть, не очікували, що громадськість і експерти будуть настільки підготовлені до активної участі в роботі комісії і будуть задавати неприємні питання", - зазначив Дерев’янко. 

Крім цього, на засідання Комісії представники "Правого Сектору" привели двох свідків, які були на місці події під час затримання і загибелі Музичка.

Начальник Головного слідчого управління ГПУ Ігор Щербина сказав, що гарантує безпеку свідкам, і готовий засекретити всі їх свідчення. Адвокат родини Музичка попросив, щоб свідки не давали показань перед камерами на засіданні Комісії. В результаті обидві сторони домовились, що після засідання ТСК вони поїдуть до ГПУ для проведення слідчих дій.

За підсумками засідання Комісія вирішила звернутися до теоретиків галузі права, щоб з'ясувати, чи не було перевищення в заходах дій правоохоронців для затримання Музичка, і отримати відповідну кримінально-правову оцінку.

Також ТСК прийняла рішення про запит криміналістичної експертизи щодо тактики затримання загиблого.

Як відомо, 28 березня 2014 року було створено Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з розслідування обставин загибелі Олександра Музичка, яку очолив народний депутат Юрій Дерев'янко.

До складу Комісії увійшло 10 народних депутатів, до її роботи залучено також 4 представника громадськості», - йдеться в повідомленні нардепа Юрія Дерев'янка.

Проміжний висновок щодо результатів роботи ТСК обіцяють оприлюднити 25 квітня.

 

Теги: смерть , Київ