ГПУ: Межигір'я і Сухолуччя віддавали незаконно

Максим Опанасенко
23 квітня 2014р. 18:14

Генпрокуратура закінчила перевірку законності надання в оренду ТОВ "Танталіт" урочища "Межигір'я", де розташована резиденція екс-президента Віктора Януковича. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Встановлено, що Вишгородська РДА не мала повноважень розпоряджатися спірною земельною ділянкою державної власності, а тому не могла припиняти право постійного користування земельною ділянкою Будинку відпочинку "Пуща-Водиця" ГУ КМ України та не мала право надавати її в оренду і здійснювати відчуження" - йдеться в повідомленні, - "Проекти відведення земельних ділянок в оренду ТОВ "Танталіт" та В. Януковичу не розроблялись, з контролюючими органами не погоджувались, обов’якову державну експертизу не проходили та на затвердження до органу, який має право розпоряджатись оспорюваними земельними ділянками, не подавались".

У ГПУ кажуть - вже подано три позови до суду в інтересах держави - щодо визнання незаконними та скасування розпоряджень, визнання недійсним договору оренди та державних актів на право власності та їх витребування з незаконного користування.

Нагадаємо, що загалом у резиденції були аж три "розпорядники" - найбільшу частину тримав ТОВ "Танталіт", меншу - благодійний фонд "Відродження України" (котрий і отримав в оренду землю резиденції перший, ще у 2003-2004 роках), і найменшу, близько 1,7 гектарів - сам Віктор Янукович.

"Щодо орендованих земель Мисливського господарства "Сухолуччя", прокуратурою встановлено, що їх протиправно було вилучено з користування державного спеціалізованого лісомисливського господарства без погодження із Кабінетом Міністрів України. В подальшому, без зміни цільового призначення земельну ділянку передано у приватну власність для забудови" - йдеться в повідомленні. Прокуратура подала два позови в інтересах держави щодо повернення ділянки.

Нагадаємо, що нею офіційно (в інтересах Віктора Януковича) опікувалося ТОВ "Дом Лесника". Мисливські угіддя Януковича мали площу у 17,5 гектарів.

 

Теги: Янукович , Сухолуччя , Межигір'я , Київ