ГПУ продовжує "трусити" землі Януковича і Ко

Максим Опанасенко
24 квітня 2014р. 10:14

Генпрокуратура продовжує перевіряти законність передачі цілого ряду земельних ділянок в Києві фірмам, що пов'язані з екс-президентом Віктором Януковичем і його оточенням. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Генеральною прокуратурою пред’явлено позов до господарського суду міста Києва про визнання недійсними рішень Київської міської ради та державних актів про право власності, на підставі яких через фіктивний житлово-будівельний кооператив "Котміст" у власність кільком комерційним структурам передано земельну ділянку у Конча-Заспі площею близько 40 га вартістю 126 млн. грн. Крім того, прокуратурою міста Києва перевірено законність рішення Київської міської ради, яким надано дозвіл ТОВ "Інтеграліті Інвест" на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 5,6 га по Столичному шосе, 21 км у Голосіївському районі міста Києва для створення та озеленення території загального користування. Вказана ділянка розташована в межах зони другого округу санітарної охорони курорту "Конча-Заспа" та має обмежений режим господарської діяльності. Рішення про затвердження проекту землеустрою та відведення земельної ділянки Київрадою в подальшому не приймалося. Водночас, проведеною перевіркою встановлено, що вказана ділянка огороджена та на ній розпочато будівництво будівель невизначеного призначення" - йдеться в повідомленні.

Згадали в ГПУ і про вертолітний майданчик на Парковій дорозі. Тут почали перевіряти законність надання в приватну власність 2 гектарів землі на цьому місці. Майданчик зводили для гелікоптерних мандрівок колишнього президента. Цілий ряд документів щодо цього будівництва було знайдено журналістами в "Межигір'ї".

Ще в Генпрокуратурі зайнялися відчудженням ряду земельних ділянок в Голосіївському районі, котрі, за даними ГПУ, приватизувалися в інтересах колишнього президента: "Прокуратурою установлено численні порушення вимог законодавства при отриманні у 2007 році обслуговуючими кооперативами житловими кооперативами, зокрема, "Харчомашовець", "Текстильник", "Освітянин", земельних ділянок загальною площею майже 360 га, розташованих у Голосіївському районі міста Києва, вартістю понад 600 млн. грн. У подальшому вказані кооперативи передали земельні ділянки, які були надані їм в приватну власність, у статутні фонди інших товариств, що можуть бути пов’язані з інтересами колишнього Президента України та його близького оточення. З метою визнання недійсними рішень Київради та державних актів про право власності на ці землі, Генеральною прокуратурою до господарського суду міста Києва пред’явлено 4 позови".

Раніше прокуратура взялася за повернення державі земель резиденції екс-президента у Межигір'ї і його мисливських угідь у Сухолуччі.