З "Київміськбуду" вивели нерухомості на мільярд

Максим Опанасенко
24 квітня 2014р. 11:00

З власності компанії "Київміськбуд" було виведено нерухомості на понад мільярд гривень. Про це повідомляє прес-служба МВС.

"Злочинна схема полягала у виведенні об’єктів нерухомості з власності компанії та подальшого їх продажу підконтрольним підприємствам групі зацікавлених осіб за заниженою вартістю. Правоохоронцями МВС України викрито корупційну схему розкрадання майна компанії "Київміськбуд". Розкрадання майна компанії організовано колишніми службовими особами Адміністрації Президента України, Державного управління справами та компанії "Київміськбуд", які для досягнення злочинної мети фальсифікували протоколи зборів акціонерів компаній (80% належить Київській міській раді) та призначили на їх керівні посади підконтрольних осіб" - йдеться в повідомленні. Міліція проводить досудове розслідування.

"Свідомо" відомо про щонайменше дві схеми, "розіграні" за участі "Київміськбуду", головою правління якого є Ігор Кушнір, в інтересах оточенням екс-очільника Державного управління справами Андрія Кравця.

Так, у листопаді 2013-го з'явився документ, за котрим будівля на Мечникова, 20 в елітному районі, поблизу метро "Кловська" передається в довгострокову оренду ТОВ "Енерго сім". Засновником цього підприємства є Марина Пелих - дружина Андрія Кравця. До цього на Мечникова базувалося дочірнє підприємство "Київміськбуду" "Екос". 

Друга схема стосується ділянки на Маяковського, конкретніше - 11 мікрорайону масиву Вигурівщина-Троєщина (це Маяковського, 40-52). У 2007-му Київрада віддала 2,13 гектарів землі тут "Київміськбуду" - для зведення житлових будинків з об’єктами обслуговування. Будинків тут так і не звели. Але 12 листопада 2013-го на сайті КМДА з'явився проект рішення за яким дозволяється розробити проект землеустрою щодо відведення 1,12 гектарів на цьому ж місці в оренду - на 25 років ТОВ "Київ-Арт". Ця фірма також співзаснована Мариною Пелих. Тут вже звели комплекс "Спорт-Лайф" і ресторан швидкого харчування KFC.

Зв'язок між Кравцем і Кушніром існує. Останній – депутат Кременчуцької міської ради від "Партії регіонів". Одним з однопартійців Кушніра є Геннадій Нежурбіда. Він, разом з Кравцем, раніше спільно заснували ТОВ "Торгово-фінансову компанію "Дюна". Цікаво також, що на сайті Кременчуцької міської ради місцем роботи Нежурбіди значиться ТОВ "Марінер". "Інформаційно-ресурсний центр" підтвердує – Геннадій Леонідович є директором цієї фірми. А от співзасновником "Марінеру" є Марина Пелих. І зареєстрована фірма там же, де й "Київ-арт" - на Московській, 31/33. Нагадаємо, що в цій же будівлі знаходиться і кінотеатр "Зоряний" - штаб Партії регіонів і улюблене місце їхніх з'їздів.

Ми спробуємо дізнатися про всі об'єкти нерухомості, що "брали участь" в схемі, описаній Міністерством внутрішніх справ. Звісно, ми також спробуємо назвати всі прізвища "учасників" цих схем.

Теги: ДУС , Київміськбуд , Кушнір , Пелих , Кравець , Київ , нерухомість