ГПУ взялась за суддю по справі Тимошенко

Маша Землянська
25 квітня 2014р. 16:38

Генеральна прокуратура проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за заявами Юлії Тимошенко та Сергія Власенка щодо службових осіб Генпрокуратури, Печерського районного суду та апеляційного суду Києва, а також судових експертів КНДІСЕ.

"У ході досудового розслідування, зокрема, з’ясовано, що суддя Печерського районного суду м. Києва К. ( певно мова йде про суддю Родіона Кіреєва - від "Свідомо"), розглядаючи кримінальну справу за обвинуваченням Тимошенко Ю.В. за ч. 3 ст. 365 КК України, в порушення вимог ст.ст. 29, 64 Конституції України, а також ст.ст. 5, 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ст.ст. 148, 150, 165-1 КПК України, в редакції 1960 року, виніс завідомо неправосудну постанову про зміну підсудній Тимошенко Ю.В. запобіжного заходу із підписки про невиїзд на взяття під варту.

Також, у ході розгляду цієї ж кримінальної справи К., умисно, систематично та грубо порушував передбачене чинним законодавством України право підсудної Тимошенко Ю.В. на захист.
Як наслідок, не надавши належної оцінки беззаперечним доказам, які свідчили про відсутність в діях Тимошенко Ю.В. складу інкримінованого їй злочину, попри те, що вони містилися у матеріалах кримінальної справи та надавалися стороною захисту у ході судового розгляду справи, К. 11.10.11 постановив вирок, яким визнав Тимошенко Ю.В. винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України, та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 7 років з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків на строк 3 роки. 
Разом з тим, обґрунтування суддею К. у своєму вироку наявності в діях Тимошенко Ю.В. складу злочину, передбаченого ст. 365 КК України, побудоване, здебільшого, на його власних припущеннях, умовиводах та особистих судженнях.

Верховний Суд України надав відповідну оцінку таким діям судді К. та своєю ухвалою від 14.04.14 скасував зазначений вирок, закривши кримінальну справу щодо Тимошенко Ю.В. у зв’язку із відсутністю події злочину", - йдеться в повідомленні Генпрокуратури.

Теги: Київ , суд