Колектив "Київміськбуду" заступився за керівників

Максим Опанасенко
28 квітня 2014р. 16:48

Колектив будівельного гіганта - "Київміськбуду" - написав відкритого листа щодо стурбованості ймовірною зміною керівництва. Лист відправлений у Генпрокуратуру, а його текст вивішений на офіційній сторінці компанії.

"Наша стурбованість викликана несподіваною зміною керівництва нашого колективу. Як нам стало відомо, представниками Київської міської Ради та Київської міської державної адміністрації прийнято рішення про звільнення голови та членів Наглядової ради ПАТ "ХК "Київміськбуд". Також, поширюються чутки про зміну Правління компанії" - йдеться в листі, - "В умовах вкрай нестабільної політичної та економічної ситуації в країні, зазначені рішення сприймаються, як спроба тимчасових керівників міста та деяких представників партії "Регіонів", які хапаються за свої крісла, захопити владу в компанії та дестабілізувати роботу нашого підприємства... Враховуючи, що після виборів Президента України та виборів в органи влади міста Києва, які пройдуть 25 травня 2014 року, у нової влади міста Києва виникне бажання в черговий раз змінити керівництво компанії, звертаємося до Вас з величезним проханням втрутитися в ситуацію, не допустити калейдоскопу керівництва в ПАТ "ХК "Київміськбуд" до обрання легітимної влади в місті Києві"

Кілька днів тому Міністерство внутрішніх справ заявило, що з власності компанії "Київміськбуд" було виведено нерухомості на понад мільярд гривень. Об'єкти виводили з власності компанії для перепродажу "своїм" підприємствам за заниженою вартістю. У МВС заявили - розкрадання здійснено руками екс-службовцями Адміністрації президента, Державного управління справами та "Київміськбуду".

Для довідки:

"Свідомо" відомо про щонайменше дві схеми, "розіграні" за участі "Київміськбуду", головою правління якого є Ігор Кушнір, в інтересах оточення екс-очільника Державного управління справами Андрія Кравця.

Так, у листопаді 2013-го з'явився документ, за котрим будівля на Мечникова, 20 в елітному районі, поблизу метро "Кловська" передається в довгострокову оренду ТОВ "Енерго сім". Засновником цього підприємства є Марина Пелих - дружина Андрія Кравця. До цього на Мечникова базувалося дочірнє підприємство "Київміськбуду" "Екос". 

Друга схема стосується ділянки на Маяковського, конкретніше - 11 мікрорайону масиву Вигурівщина-Троєщина (це Маяковського, 40-52). У 2007-му Київрада віддала 2,13 гектарів землі тут "Київміськбуду" - для зведення житлових будинків з об’єктами обслуговування. Будинків тут так і не звели. Але 12 листопада 2013-го на сайті КМДА з'явився проект рішення за яким дозволяється розробити проект землеустрою щодо відведення 1,12 гектарів на цьому ж місці в оренду - на 25 років ТОВ "Київ-Арт". Ця фірма також співзаснована Мариною Пелих. Тут вже звели комплекс "Спорт-Лайф" і ресторан швидкого харчування KFC.

Зв'язок між Кравцем і Кушніром існує. Останній – депутат Кременчуцької міської ради від "Партії регіонів". Одним з однопартійців Кушніра є Геннадій Нежурбіда. Він, разом з Кравцем, раніше спільно заснували ТОВ "Торгово-фінансову компанію "Дюна". Цікаво також, що на сайті Кременчуцької міської ради місцем роботи Нежурбіди значиться ТОВ "Марінер". "Інформаційно-ресурсний центр" підтвердує – Геннадій Леонідович є директором цієї фірми. А от співзасновником "Марінеру" є Марина Пелих. І зареєстрована фірма там же, де й "Київ-арт" - на Московській, 31/33. Нагадаємо, що в цій же будівлі знаходиться і кінотеатр "Зоряний" - штаб Партії регіонів і улюблене місце їхніх з'їздів.

Ми спробуємо дізнатися про всі об'єкти нерухомості, що "брали участь" в схемі, описаній Міністерством внутрішніх справ. Звісно, ми також спробуємо назвати всі прізвища "учасників" цих схем.

 

Теги: Київміськбуд , Київ