Прокуратура підозрює у розгоні Майдану 9 МВСінців

Маша Землянська
30 квітня 2014р. 14:00

Прокуратура Києва вже найближчим часом оголосить про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень шістьом співробітникам рядового складу МВС України, а також трьом високопосадовцям системи органів внутрішніх справ. Усі справи стосуються  розслідування кримінальних проваджень пов’язаних з подіями, що відбувались під час акцій протестів у центральній частині Києва з листопада 2013 по лютий 2014 року. Про це на брифінгу заявив прокурор Києва Микола Герасимюк.

«Для усіх нас важливо, щоб були покарані не тільки організатори, які, на жаль, зараз для нас недосяжні, але й виконавці», - сказав прокурор м. Києва. Він додав: допитано 639 свідків та 261 потерпілий, проведено понад чотириста інших слідчих дій. «Деякі наші слідчі повертаються з роботи у ночі», - зазначив Герасимюк.

За його словами, головна складність слідства  - це встановлення фігурантів, які безпосередньо наносили потерпілим тілесні ушкодження. «Усі правоохоронці були одягнені в однакову форму, були в масках. З однаковими розпізнавальними ознаками і шевронами. Ми не могли для себе зрозуміти і встановити, який це був конкретно підрозділ. Якщо це був «Беркут», то це був не тільки київський  «Беркут», а «Беркут» з усієї України. Якщо це були внутрішні війська, то це були військовослужбовці не з однієї військової частини. Це були частини з різних регіонів України».

Теги: Київ , Майдан