АМКУ обіцяє перевірки АЗС через ціни на пальне

Максим Опанасенко
30 квітня 2014р. 16:53

Антимонопольний комітет заявляє, що ціни на пальне на українських заправках протягом лютого-квітня зростали не обгрунтовано і обіцяє перевірки тим АЗС, що не знизили вартість. Про це повідомляє прес-служба АМКУ. 

"24 квітня 2014 року в Комітеті було проведено засідання круглого столу за участю органів влади, провідних гравців цього ринку та експертів. Проте жоден із учасників ринку не навів доказів щодо необхідності встановлення роздрібних цін на рівні, який був встановлений на той час на АЗС. При цьому, згідно з висновками експертів ринку, резерв зниження цін у компаній є. За результатами круглого столу учасники ринку зобов’язалися до 15-ї години 29 квітня 2014 року надати в Комітет свої обґрунтування та економічні розрахунки роздрібних цін на бензини і дизельне пальне" - йдеться в повідомленні.

В АМКУ кажуть - після проведення круглого столу на АЗС, які працюють під брендами "АNР", "Авіас", "Укранфта", "БРСМ", "UkrPetrol" та ряду інших ціни знизилися (вартість А-95, за повідомленням, в межах 14.65 – 14,70 грн/л)

"Суб’єкти господарювання, які реалізують пальне на АЗС під брендами "ОККО", "WOG", "SHELL", "Parallel" та деяких інших, ціни не знизили, та станом на 29 квітня 2014 року встановили їх на бензин А-95 на рівні 15,99-16,07 грн/л. Водночас надана ними до Комітету інформація не дає підстав для висновку щодо обґрунтованості саме таких цін" - йдеться в повідомленні.

Відтак, АМКУ бачить в цьому ознаки монополії, а отже обіцяє провести перевірки на АЗС та вжити заходів щодо припинення порушень процесу формування цін.

 


 

Теги: Київ , АМКУ , бензин , АЗС , пальне