ГПУ взялося за екс-міністра Клименка

Максим Опанасенко
2 травня 2014р. 12:24

Головне слідче управління Генеральної прокуратури проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо зловживання владою та службовим становищем екс-міністром доходів і зборів Олександром Клименком. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Також в прокуратурі розслідувають ухилення екс-чиновником і його підлеглими від сплати податків в особливо великих розмірах. "Встановлено, що О. Клименко, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою з іншими посадовцями Міндоходів, організував в Одеській, Київській, Донецькій та Харківській областях так звані "програмні" підприємства, метою яких було надання послуг з розмитнення товарів на території України за значно заниженою митною вартістю. Принцип роботи злочинної схеми полягав в ухиленні та мінімізації сплати податків та зборів до Державного бюджету України шляхом реального зменшення ваги вантажу з підробкою супровідних документів на вантаж, зміни у супровідних документах на вантаж класифікації та кодів товарів на більш дешевий, ніж є в реальності" - йдеться в повідомленні.

Також у ГПУ кажуть - протягом 2012-2013 роква Клименко організував діяльність на території країни схеми ухилення від сплати податків підприємствами реального сектору економіки: "Принцип роботи цієї схеми полягав у наданні вказаним підприємствам можливості користуватися послугами "обготівкових" структур, які були підконтрольні Клименку, з метою мінімізації податкових зобов’язань та незаконного формування податкового кредиту з ПДВ"

В результаті бюджету було завдано збитків на більше ніж 6 мільярдів гривень. Зараз прокуратура встановлює місцезнаходження екс-чиновника.

 

Теги: Київ , Клименко , гпу , розтрата , кримінал