ГПУ взялося за сімейний розпил Укрзалізничпостачу

Максим Опанасенко
2 травня 2014р. 12:58

Управління правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури подало позов до Господарського суду Києва до ДП "Укрзалізничпостач". Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Позов стосується визнання недійсним тендеру на 132 мільйони гривень. "Як з’ясувалось під час роботи міжвідомчої робочої групи, службові особи ДП "Укрзалізничпостач" визнали переможцем конкурсних торгів із закупівлі запчастин для ремонту рухомого складу Укрзалізниці приватне товариство, пропозиції якого не відповідали заявленим кваліфікаційним вимогам. Варто зазначити, що вказане приватне товариство ставало переможцем двох третіх усіх конкурсних торгів, які проводило ДП "Укрзалізничпостач". А засновники товариства належать до так званої "сім’ї" - йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що "Укрзалізничпостач" регулярно "розподіляв" державні гроші між фірмами, наближеними до екс-президента Віктора Януковича і членів його родини. 

Так, наприклад, за даними "Наших грошей", з січня по квітень 2013 року державне підприємство натендерило на 5 632,41 мільйонів гривень. Найбільші підряди отримали засноване менеджерами з оточення Олександра Януковича ТОВ "Перша паливна компанія" – 1,46 мільярдів, ТОВ "Укрпостач-Нафтотрейд" Ігоря Єрємєєва – 1,37 мільярдів гривень, ТОВ "Метінвест-СМЦ" і ТОВ "Метінвест-Україна" Ріната Ахметова – 1,15 мільярдів гривень. 

 

 

Теги: Київ , розпил , тендери , сім'я , Янукович , гпу