"Пуща-Водиця" роздала 60 гектарів невідомим

Максим Опанасенко
6 травня 2014р. 11:04

Вищий господарський суд визнав протиправними та скасував рішення Софіївсько-Борщагівської сільської ради про надання дозволів на складання проектів землеустрою щодо відведення земель держпідприємства "Науково-дослідний агрокомбінат "Пуща-Водиця" у власність 10 громадянам. Про це, з посиланням на постанову Вищого господарського суду, повідомляють "Наші гроші".

"Було встановлено, що 14 червня 2010 року ДП "НДА "Пуща-Водиця" добровільно відмовилося від постійного користування ділянками площею 61,85 га. На підставі цього сільрада прийняла їх до земель запасу і на початку серпня ухвалила 77 рішень, якими надала дозволи на розроблення проектів землеустрою для передачі ділянок у власність ряду громадян для ведення особистого селянського господарства. Прокуратура наголошує, що ДП "НДА "Пуща-Водиця" підпорядковане Міністерству аграрної політики. Відповідно до свого статуту, агрокомбінат має право відчужувати лише за попередньою згодою міністерства. А в даному випадку керівництво агрокомбінату самостійно прийнято рішення про відмову від майже 62 га земель, мотивуючи це скороченням поголів’я худоби та вивільненням частини сільськогосподарських угідь" - йдеться в повідомленні.

Суд заявив - сільрада мала враховувати статус землекористувача при операціях з ділянками і звернути увагу на те, що вони є державною власністю.

 

 

Теги: Київ , Пуща-Водиця , земля