ГПУ просить Клименка "розвіртуалізуватися"

Максим Опанасенко
7 травня 2014р. 10:20

Генеральна прокуратура викликає екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка до себе - для надання пояснень і проведення слідчих дій в рамках кримінального провадження. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Провадження стосується зловживання владою та службовим становищем, плюс - ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. "Ми пропонуємо Олександру Клименку довести свою позицію не через соціальні мережі, а слідчому під протокол" - йдеться в повідомленні.

Клименко ж, місцезнаходження котрого невідоме, відповів на запрошення на своїй сторінці у Facebook: "Я, Александр Клименко, не вижу никаких оснований для прибытия в органы ГПУ, так как мне не были присланы официальные уведомления ни об объявлении подозрения, ни об основаниях внесения данного уголовного производства в ЕРДР. При этом я ни в коем случае не отказываюсь от исполнения всех процессуальных требований действующего законодательства Украины. Потому все вопросы будут рассматривать мои адвокаты, когда им предоставят возможность ознакомиться с материалами следствия". Також Клименко заявив про фабрикування справи проти нього.

Довідка від ГПУ

Встановлено, що Клименко, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою з іншими посадовцями Міндоходів, організував в Одеській, Київській, Донецькій та Харківській областях так звані "програмні" підприємства, метою яких було надання послуг з розмитнення товарів на території України за значно заниженою митною вартістю. 

Крім того, у ході досудового розслідування з’ясовано, що протягом 2012-2013 років екс-міністр організував функціонування на території країни схеми ухилення від сплати податків підприємствами реального сектору економіки. У результаті незаконної діяльності окремих підприємств та самого Клименка, бюджету України завдано збитків на суму більш ніж 6 мільярдів гривень. 

Теги: Генпрокуратура , Клименко , Київ