"Рейтинг": Більшість українців готові терпіти

Максим Опанасенко
7 травня 2014р. 14:52

Більше половини українців готові жити з економічними труднощами сьогодні, якщо це призведе до покращення у майбутньому. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Таких - 52%. 42% скоріше не готові потерпіти, 7% - не визначилися. Цікаво, що найбільш терплячими до економічних проблем виявилися мешканці Заходу (84%), Півночі (72%) і Центру (56%). 

Також 75% опитаних українців вважають, що Україна платить Росії за газ забагато, але тільки 38% переконані, що від закупок російського газу треба відмовитися повністю. При цьому, 64% респондентів готові або скоріше готові економити газ, тепло і електроенергію, якщо це підсилить позиції України у відносинах з Росією.

Щодо сепаратистських заворушень в країні, то 59% українців вважають, що їх влаштовують російські спецслужби, 42% - що це робить оточення екс-президента Віктора Януковича, 25% - що це місцеві олігархи.

40% опитаних переконані, що треба на сході вести переговори і задовольнити частину вимог сепаратистів, але при цьому регіон має лишатися в складі країни. 35% - за жорсткі дії, 15% - за надання права вирішувати долю регіону самим мешканцям.

51% українців вважають, що в разі перетину російськими військами материкових кордонів України, ми маємо вести бойові дії для захисту. 29% - за перемовини. При цьому, воювати готові 44% опитаних, 46% - скоріше не готові.

 

 

Теги: Київ , опитування , Росія , війна , Україна