Суддю вбили перед засіданням по забудові (відео)

Олександра Веснич
22 березеня 2011р. 11:52

Суддю вбили перед засіданням по забудові (відео)

42-річний суддя Шевченківського районного суду Сергій Зубков був убитий у під'їзді будинку по вулиці Голосіївській, 13. Йому нанесли 2 ножеві поранення в тулуб з правої сторони та тричі стріляли в область шиї, - розказав "Свідомо" прес-секретар київської міліції Володимир Поліщук.

По цьому факту порушена кримінальна справа - "умисне вбивство". Жодного підозрюваного ще немає.

Як вбили?

Суддю знайшли в під'їзді вчора, 21 березня, близько 19.00 мешканці будинку і викликали міліцію. При ньому були тільки ключі від квартири. Портфеля, грошей, інших цінностей не виявилося.


За словами заступника міністра внутрішніх справ, начальника слідства Василя Фаринника, вже відомо, що вбивство було спланованим:

"Ми знаємо, що злочинці готувались до цього злочину, тому що такого маскараду я не бачив з тих пір як працюю в МВС. Вони використовували інвалідну коляску.

Один злочинець був у колясці, інший його віз. Вони зайшли до під'їзду разом із суддею. Вбили його і втекли. Ми їх знайдемо, бо я очевидці, що описують злочин, є конс'єржка, яка це бачила. Вважаємо, є дуже багато слідів, які залишили злочинці", - каже Фаринник.

Які мотиви вбивства?

Фаринник кажк, що мотиви злочину ще невідомі. Суддя вів лише цивільні справи, працював 10 років суддею.

Міліція має дві основні та дві додаткові версії щодо мотивів злочину. Перша - через професійну діяльність, друга - неприязні стосунки. Дві інші - борг та корисливі мотиви.

На причетність до злочину перевіряється киянин, який розмістив в Інтернеті гнівного листа на адресу судді, який нібито незаконно виселив його з квартири в центрі Києва, вирішивши спір на користь комерційної структури - нідерландської фірми «Гоойоорд Б.В.» (Gooioord B.V.).

Які справи вів суддя?

Зубков вів справи щодо 2 скандальних будівництв: на вулиці Гончара та на території Олександрівської лікарні. 

В обидвох випадках він вже встиг прийняти рішення на користь людей, що протестують проти забудов.

На Гончара 17/23 будівельники елітного жилого косплексу Fresco Sofia хотіли 560 тисяч гривень штрафу з протестувальників, але Зубков 22 листопада 2010 відмовив фірмі ООО «Інвестиційно-будівельна група» і визнати будівництво законним, і стягнути штраф.

До цього аналогічні рішення приймали інші судді Шевченківського суду, коли забудовник ще просив всього 140 тисяч гривень. Зараз будівельники оскаржують рішення Зубкова.

5 квітня - за 10 днів - Зубков мав почати перевірку, як вважають мешканці, дерибану київської Жовтневої лікарні.

15 лютого цього року він вирішив відмінити рішення свого ж Шевченківського суду щодо незаконності будівництва і мав почати розгляд справи по суті.