Прокурор Києва: Не час для радикальних проявів

Маша Землянська
8 травня 2014р. 11:44

Прокурор Києва Микола Герасимюк звернувся до киян з приводу можливих провокацій у столиці 9-го травня. Він за будь-яких підозр просить дзвонити на номер 527-71-85.

"Мабуть, зараз наша держава переживає найбільш драматичний період у своїй новітній історії.  Ми пережили страшний київський лютий (будемо сподіватися,  що нічого подібно в нашій столиці вже ніколи не відбудеться), але попереду у нас – дуже складний травень. За даними секретаря РНБО в Україні плануються акції сепаратистів в 7 областях, зокрема, і в Києві.

Такі акції створюють загрозу для суверенітету держави, інспіровані ззовні, не мають жодної конструктивної складової, націлені виключно на дестабілізацію громадського порядку та зрив виборчого процесу. Забезпечення ефективної протидії таким злочинним проявам, а також належна координація зусиль усіх правоохоронних органів, фактично стає єдиним пріоритетними завданням на цей час. 

Ще два тижні тому у кожному правоохоронному органі створені постійно діючі робочі групи для обміну оперативною інформацією. Цей обмін здійснюється через відділ приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації прокуратури міста Києва.

Я б також хотів надати телефон нашої чергової частини 527-71-85І просив би журналістів забезпечити його широке оприлюднення через свої ЗМІ. У прокуратурі міста мною затверджений план дій і заходів реагування у зв’язку з можливими фактами організації в столиці масових заворушень, проявів сепаратизму і ворожнечі в суспільстві, захоплення будівель, а також вчинення інших злочинів у цій сфері, що набувають суспільного резонансу. Всі прокурори районів та керівники структурних підрозділів його отримали та вже виконують.

Водночас, я виступаю проти нагнітання панічних настроїв та апокаліптичних прогнозів.  Правоохоронці не сиділи склавши руки. Вже місяць як міліція і СБУ проводять оперативно-слідчі заходи, перевіряють гуртожитки, готелі та хостели. Наразі значна кількість хостелів закрита. Як відомо, навколо Києва  встановлені десятки блокпостів. Ми постійно моніторимо ситуацію. Сподіваюсь, максимум, що може завтра відбутися – це невелика хода проросійсько налаштованих маргіналів.

Також хочу звернутися до представників «Самооборони», «Правого сектору» та інших організацій. Зараз не час для радикальних проявів патріотизму. Будь-які агресивні дії та порушення громадського порядку  – це підігрування третій стороні.

Окремо необхідно звернути увагу на 2 моменти: по-перше, ми повинні зробити висновки з подій у Одесі. Правоохоронні органи не повинні чекати, коли озброєні провокатори почнуть з-за спин правоохоронців стріляти на ураження в мирних громадян. Вони повинні превентивно затримуватися в адміністративному порядку ще на підходах до місця події. Це дозволить зірвати плани дестабілізації, які, цілком вірогідно, вже написані та починають реалізовуватися. По-друге, наразі настає момент істини в історії нашої Держави, фактично йде війна, і на фронті щодня гинуть наші брати.

Не до роздумів та сентиментів. Якщо законом «Про міліцію» передбачене право використовувати зброю та спецзасоби, міліція повинна їх використовувати без вагань. Це позиція і в.о. Генерального прокурора, і моя. Більше того – це вимога Закону. Якщо в подальшому буде необхідно давати оцінку діям силовиків, саме з цих позицій прокуратура буде виходити. Гарантую", - йдеться у звернення Герасимюка.

 

 

 

 

 

Теги: Київ