Посадовці "нагріли" сільгоспвиробників на 111 млн

Маша Землянська
9 травня 2014р. 14:50

Працівники Служби безпеки та міліції викрили факт завдання збитків державному бюджету під час реалізації програми з підтримки українських сільгоспвиробників. Наразі триває кримінальне провадження.

"Порушуючи відповідну постанову Кабінету Міністрів України, службовці одного з державних підприємств, підвідомчого Міністерству аграрної політики та продовольства України, незаконно використали гроші, виділені з держбюджету на придбання сільськогосподарської техніки.

Встановлено, що у грудні 2010 року службові особи держпідприємства уклали договір про закупівлю 120 зернозбиральних комбайнів з керівниками одного з виробничих підприємств, розташованих на території Київської області. Проте у ході ініційованої СБУ перевірки, було встановлено, що підприємство-виробник не має своїх потужностей для випуску комбайнів, а під 
виглядом вітчизняної сільськогосподарської техніки реалізувало перероблені білоруські зернозбирачі за ціною, завищеною на 30%. Сума збитків від такої оборудки склала майже 25 мільйонів гривень. 

Крім того, службовці держпідприємства передали закуплену сільськогосподарську техніку у користування на лізингових умовах приватному підприємству, яке не є сільгоспвиробником. Унаслідок цього було здійснено незаконну компенсацію вартості техніки на суму майже 35 млн. грн. До того ж несвоєчасне надходження законодавчо встановлених лізингових платежів до 
бюджету призвело до збитків у 51 млн. грн. 

Всього у результаті протиправних оборудок, організованих ділками, державному бюджету України завдано збитків у розмірі 111 мільйонів гривень", - йдеться в повіомленні міліції.

Теги: Київ , гроші