ГПУ має справу на Олійника за підрахунок рук у ВР

Маша Землянська
9 травня 2014р. 17:35

Генеральна прокуратура проводить досудове розслідування щодо колишнього першого заступника голови Верховної Ради Ігоря Калєтніка та народного депутата Володимира Олійника за фактом фальсифікації підрахунку голосів під час пленарного засідання парламенту, яке відбулося 16 січня 2014 року.

"Встановлено, що під час проведення вказаного пленарного засідання під головуванням І. Калєтніка, з порушенням процедури розгляду та прийняття законопроектів, без використання системи «Рада» відбулося голосування пакету законів, якими суттєво обмежувалися конституційні права та свободи громадян України. 

При цьому, результати голосування озвучувалися головою лічильної комісії В. Олійником без підрахунку голосів народних депутатів та незважаючи на відсутність деяких із них під час голосування у залі Ради.

У подальшому, прийняття вказаних законопроектів та оприлюднення їх у парламентських та урядових ЗМІ призвело до ескалації конфлікту між громадянами України та працівниками правоохоронних органів, що в результаті спричинило людські жертви", - йдеться в повідомленні ГПУ.

Наразі, в рамках досудового розслідування проводяться першочергові слідчі дії.