У понеділок активісти зберуться на Грушевського,4б

Максим Опанасенко
10 травня 2014р. 12:08

У понеділок о 10:00 група активістів збереться на Грушевського, 4б - біля історичного будинку, котрий у четвер вдень невідомі за підтримки 2-ї сотні Самооборони взялися огороджувати будівельним парканом. Про це у Facebook написав один із захисників будинку Олег Коляда.

Історія з захистом будинку від руйнування почалася у 2003-му, коли ТОВ "Грааль" стала переможцем інвестиційного конкурсу на реконструкцію Європейської площі. За планом, компанія мала б знести будівлі на Хрещатику, 5 і на Грушевського, 4б та звести торгово-офісний центр. 

Фірма була пов'язана з відомим у Києві забудовником Михайлом Табачником - рідним братом екс-міністра освіти Дмитра Табачника, але згодом змінила склад засновників, заявивши про те, що до Табачника вже не має жодного стосунку.

Група ж активістів на чолі з Миколою Марусиком заявила про неправомірність передачі будинку під знесення і запропонувала мерії влаштувати на цьому місці культурний центр. Тут до останнього моменту діяли громадські організації "Мистецька Платформа" і "Мистецька Сотня". Але у четвер сили Самооборони "попросили" культурників залишити зайняті приміщення. Паралельно тут почали монтувати будівельний паркан. На місці був присутній представник ТОВ "Грааль". 


 

"Доброго ранку моі друзі і однодумці, зичу всім нам чудово провести цей вихідний, щоб згадка про нього трималася до наступноі пятниці! У понеділок о 10-00 за адресою вул. Грушевського, 4-б будемо ініціювати з громадськими активістами слухання щодо рейдерського захоплення даного приміщення братами Табачниками і злочинну співпрацю у цьому питанні 2 сотні майдану, яка чомусь вирішила перебрати на себе роль виконавчоі служби Мінюсту!!! Мабуть, коли платиться бакс, то вникати в документи не варто, подумала 2 сотня і вирішила допомагати "справжнім" патріотам братам Табачникам, бо ж за це гинули молоді хлопці з Небесноі сотні... Тому, кому не байдужа доля історичноі будівлі 1905 року побудови, яку Табачники планують зруйнувати, як це вони вже зробили за адресою Хрещатик, 5, запрошую всіх прийняти участь в даному обговоренні і визначенні плану дій, щодо притягнення до відповідальності злочинців та іх покровителів з КМДА та Печерськоі РДА, які сприяли Табачникам у даному рейдерському захопленні!!!" - пише Коляда у соцмережі. 

 Микола Марусик на своїй сторінці додає - у активістів є пропозиція до КМДА: скасувати інвестиційний договір з ТОВ "Грааль" в зв'язку з фальсифікаціями документації та нездатністю останньої вести чисто інвестиційні проекти, а також внести будинок на Грушевського в список нововиявлених пам'яток і в подальшому передати громадськості.

 Більше про "будівельні інтереси" родини Табачників читайте в нашому розслідуванні для "Української правди".

 

 

Теги: Грушевського , будівництво , Київ