Нацбанк підтвердив-валюта буде знову за паспортом

Максим Опанасенко
13 травня 2014р. 16:08

Національний банк підтвердив інформацію про повернення практики обміну валют за документом, що посвідчує особу. Про це йдеться в заяві НБУ. 

"Зокрема встановлені такі особливості здійснення валютно-обмінних операцій:

- продаж банком готівкової іноземної валюти фізичним особам-резидентам в сумі, що не перевищує в еквіваленті 15 000 гривень, здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу та підтверджує резидентність (копії документів, як і раніше, залишаються в документах дня банку);

- купівля банком готівкової іноземної валюти у фізичних осіб на суму, що не перевищує в еквіваленті 150 000 гривень, та операції з конвертації (обміну однієї іноземної валюти на іншу) здійснюються без документа, що посвідчує особу, із зазначенням у квитанції про здійснення валютно-обмінної операції прізвища, імені та по батькові клієнта;

- купівля банком готівкової іноземної валюти у фізичної особи-нерезидента за її згодою може здійснюватись без оформлення довідки-certificate про здійснення обміну валюти;

- операції конвертації іноземної валюти (обміну однієї іноземної валюти на іншу) та купівля банком іноземної валюти у фізичних осіб на суму, що перевищує в еквіваленті 150 000 гривень, здійснюються відповідно до вимог законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, які передбачають ідентифікацію клієнта" - йдеться в повідомленні НБУ.

Більше того, за повідомленням НБУ, банк отримав можливість додатково ідентифікувати свого клієнта під час валютно-обмінних операцій, якщо цей клієнт вже користувався послугами цього банку і його дані вже є в базі: "Банк має перевірити тотожність даних, унесених до клієнтської бази та даних, зазначених у пред’явленому документі. На підтвердження раніше проведеної ідентифікації в квитанції має бути зазначений номер справи з юридичного оформлення рахунку клієнта або номер відкритого рахунку".

Дана постанова Нацбанку ще не набрала чинності. У НБУ кажуть - очікують публікацію постанови 23 травня у "Офіційному віснику України". Через 15 днів після публікації документ вступить в силу.

Нагадаємо, що наприкінці березня НБУ відмінив правила за якими валютно-обмінні операції здійснювалися за паспортом. Що конкретно стало причиною повернення цієї практики - невідомо.