На добудову нового корпусу Охматдиту немає грошей

Маша Землянська
14 травня 2014р. 10:47

Видатки на добудову нового корпусу Охматдиту, який мав дати надію на життя тисячам українських дітей - в бюджеті заморожені. Будівництво лікарні - під питанням.

Головним розпорядником коштів на будівництво на сьогодні є Укрєвроінфрапроект. Наразі МОЗ звернулося з офіційним листом до Уряду з проханням передати об’єкт у відання Міністерства охорони здоров’я. «Як тільки ми отримаємо цей корпус у відання Міністерства, ми будемо шукати можливість залучення зовнішніх інвестицій, шукатимемо також кошти в середині країни для завершення будівництва. Цей корпус має бути обов’язково добудований, відділення трансплантації кісткового мозку має працювати, адже держава витрачає величезні суми на лікування хворих дітей за кордоном, де операція коштує від 100 до 150 тисяч Євро. В Україні такі операції коштували б у два-три рази дешевше і медичну допомогу, завдяки зекономленим коштам, можна було б надати більшій кількості хворих дітей», - зазначив міністр охорони здоров'я Олег Мусій. Він також додав, що підтримує громадську ініціативу щодо створення спеціального медичного фонду, де акумулюватимуться кошти від введення 7% ПДВ на ліки та підвищення акцизних зборів на тютюнові вироби та алкогольні напої. На його переконання, ці кошти мають використовуватися адресно – на фінансування державних програм з лікування різних захворювань, які фінансуються близько 50% від потреби та на добудову Охматдиту. Проте подібні пропозиції має ще розглянути парламент.

За проектом, новий корпус у Охматдиті мав відкритися вже цього вересня. Адже три роки тому, у вересні 2011-го компанія "Укрпрофмед" була обрана генеральним підрядчиком будівництва нового корпусу в Охматдиті. Всього для завершення лікарні та встановлення обладнання спочатку було заплановано 1,8 мільярда гривень. Наприкінці жовтня Кабмін збільшив кошторис будівництва на майже 693 мільйони гривень - до 2,47 мільярдів. Проте за півтора роки на "надію" дітей виділили 345 мільйонів. У 2013-му році лікарні на будівництво пообіцяли 750 мільйонів гривень. Проте виділили лишень 145. На інформаційний запит "Свідомо" про решту грошей ані Укрєвроінфрапроект, ані Кабмін чіткої відповіді не дали. У грудні 2013-го року колишній прем'єр Микола Азаров у зриві будівництва звинуватив мітингувальників. За його словами, блокування Уряду активістами Майдану підірвало вирішення соціальних програм. Зокрема, і виділення грошей на добудову нового корпусу Національної дитячої лікарні Охматдит.

Теги: гроші , Київ , діти