ГПУ обіцяє покарати фальсифікаторів справи Луценка

Максим Опанасенко
14 травня 2014р. 16:46

Генеральна прокуратура проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за заявами Юрія та Ірини Луценків стосовно колишніх службовців Генеральної прокуратури України, Печерського районного суду Києва і Міністерства внутрішніх справ України. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"У ході досудового розслідування, зокрема, з'ясовано, що посадові особи МВС України підробили висновок службового розслідування щодо законності дій працівників МВС України під час провадження за оперативно-розшуковою справою. Також вони протягом 2010-2012 років під час розслідування кримінальних справ стосовно Ю. Луценка вчиняли тиск на свідків з метою примушування їх до надання завідомо неправдивих свідчень, які стали підставою для постановлення відносно нього завідомо неправосудних вироків" - йдеться в повідомленні.

Також, за повідомленням ГПУ, встановлено, що колишні службовці їхнього відомства пред'явили Юрію Луценку звинувачення на підставі штучно створених доказів. Звинувачували екс-міністра МВС в зловживанні службовим становищем, перевищенні службових повноважень та розтраті майна.

"В подальшому, троє суддів Печерського районного суду м. Києва 27 лютого 2012 року відповідно до результатів судового розгляду кримінальної справи за обвинуваченням Ю. Луценка винесли завідомо неправосудний вирок, яким екс-міністра внутрішніх справ України визнано винним у вчиненні інкримінованих йому злочинів та призначено покарання у виді позбавлення волі.
Крім того, один з суддів вищевказаного суду 17 серпня 2012 року за результатами розгляду кримінальної справи за обвинуваченням Ю. Луценка виніс завідомо неправосудне рішення, що призвело до їх засудження за ст. 367 ч. 1 (службова недбалість) КК України" - кажуть у ГПУ.

Також прес-служба заявляє - під час розгляду справи Луценка судді Печерського райсуду порушували право Луценка на захист: "Вони постановили вироки, не надавши належної оцінки беззаперечним доказам, які свідчили про відсутність в діях екс-міністра складів інкримінованих йому злочинів".

ГПУ обіцяє покарати всіх фальсифікаторів справи екс-міністра.

Теги: Київ , гпу , Луценко , справа