Кандитатів у президенти порівняли за медобіцянками

Маша Землянська
15 травня 2014р. 17:32

Кандитатів у президенти порівняли за медобіцянками

"Пацієнти України" (ЮКАБ) презентували свій рейтинг кандидатів в президенти, складений на основі того, як в передвиборчій програмі кожного з кандидатів висвітлювалася тема охорони здоров’я. Про це повідомляється на сайті ЮКАБ.

"На першому місці в зірковій трійці опинився Олег Ляшко, в якого 26 слів з програми було присвячено темі охорони здоров’я. За ним йдуть Юлія Тимошенко та Петро Порошенко з 12 та відповідно 8 словами, присвяченим цій темі. Дві президентські програми кандидатів у президенти (Сергія Тігіпко та Анатолія Гриценко) взагалі не містять жодного згадування про реформування системи охорони здоров’я України, тому відповідно ці кандидати спустилися в самий низ рейтингу.

Тим не менше, згадування й лідерів цього «медичного» рейтингу  носять лише популістський характер і не є змістовними, на кшталт: “За доступність кваліфікованої медичної допомоги для всіх громадян” у Порошенка, “Докорінне реформування сфери охорони здоров’я” у Ляшка та «Забезпечити гарантований рівень первинної та невідкладної медичної допомоги за рахунок бюджетного фінансування» у Тимошенко.

Відповідно до рейтингу, вся перша п’ятірка лідерів перегонів, а саме Петро Порошенко, Сергій Тігіпко, Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко та Олег Ляшко отримали коси зі своїми прізвищами, які пацієнти надіслали до кожного штабу в знак того, що саме це знаряддя за умови таких програм стане символом президента, яке коситиме націю. Адже всі кандидати у Гаранти конституції абсолютно проігнорували конституційне право українського громадянина на здоров’я, у той час як саме ця галузь є однією з найболючіших для кожного українця сьогодні, адже через нестачу ліків в Україні щодня помирає 1607 людей", - йдеться в повідомленні ЮКАБ.

Відповідь від кандидатів пацієнти та громадські активісти очікують до 25-го травня.