Вночі музеї Києва відкриють двері відвідувачам

Маша Землянська
17 травня 2014р. 12:44

Вночі музеї Києва відкриють двері відвідувачам

В ніч з 17-го по 18-е травня київські музеї, як власне і музеї світу, відзначатимуть Міжнародний день музеїв. Тому, багато з них приготували спеціальні програми і відкриють двері для відвідувачів. 

Отже: В рамках відкриття виставок PinchukArtCentre долучиться до всесвітньої акції «Ніч музеїв». Спеціально для шанувальників сучасного мистецтва, а також для тих, хто хоче першим побачити нові експозиції, в ніч з 17 на 18 травня арт-центр працюватиме до 03:00. В рамках «Ночі музеїв» відвідувачі матимуть можливість взяти участь у нічних оглядах експозицій у супроводі гідів PinchukArtCentre, які розкажуть про представлені роботи. Починаючи з 21:30 тури, проходитимуть кожні півгодини та стартуватимуть на 2-му поверсі арт-центру. Також в суботу, 17 травня, о 22:00 шанувальники мистецтва зможуть долучитись до «Мистецької бесіди», яка відбудеться за участі художниці Алевтини Кахідзе і заступника арт-директора PinchukArtCentre Бйорна Гельдхофа, та розкриє секрет натхнення Алевтини Кахідзе при створенні роботи «TV Studios / Кімнати без дверей».

Музей-квартира Павла Тичини в Києві відкриває меморіальний простір і пропонує відвідувачам відчути себе гостями поета, політика, громадського діяча. О 21:30 – 23:00: нічна екскурсія з каганцями „А було ж колись і таке…“, на якій розповідатимуть про особливо потаємні сторінки життя Павла Тичини. О 23:30 – 02:00: прем’єра театралізовано-втаємниченого дійства „Крок з учора в завтра“. Роздинкою дійства буде неочікуваний для присутніх стрибок в часі – з „учора“ в „сьогодні“. 18-го травня, 12:00 – 19:00: „Поетичний фестиваль на Терещенківській, 5“ (новостворений бренд музею). До участі запрошені всі охочі поети, письменники, музиканти, батьки з дітьми. О 16:00 – 18:00: моновистава-перформанс „Сріблясті голуби у небесах“ у виконанні Заслуженого артиста України, Міністра культури України Євгена Нищука".

Музей Ханенків почне святкувати з 17-го травня. Разом з Національним художнім музеєм та "Музеєм Івана Гончара" вони приготували квест, і звісно ж культурно-історичний. Завітавши в кожен з музеїв-учасників, відвідувачі отримають мапу з маршрутом і питаннями по експозиції. 

18- травня музей Ханенків проведе костюмований перформанс, під час якого його співробітники перетворяться на "духів мистецтва". Вони з'являтимуться в залах музею лише на півгодини протягом дня: о 12:00, 14:00 і 16:00.

17-го травня в Просторі культурної комунікації "Лавра" о 19:00 розпочнеться унікальна подія - мистецька ніч ART INSOMNIA. В програмі заходу - відкриття нової виставки Володимира Кузнецова, День Народження "Театра під парасолькою", концерт гурту "Outer Space", виступи відомих українських поетів. Окрім того, ви візьмете участь у створенні справжнього арт-об'єкту та в цілому ряді інших цікавенних заходів! Також на вас чекає креативний "мистецький" бар та виступ ді-джея! Вхід - вільний.

Музей "Експериментаніум" дарує своїм гостям безкоштовне (за умови наявності вхідного квитка до музею з датою 18 травня) відідування виставки "Механіка епохи Відродження". Екскурсія проводитиметься щогодини з 12:00 до 18:00. Усім бажаючим відвідати екскурсію потрібно забронювати місце заздалегідь.