СБУ оприлюднило документи про в'язнів СРСР

Максим Опанасенко
17 травня 2014р. 13:04

Архів Служби безпеки опублікував документи про перебіг репресій у 1937-38 роках. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

“Великим терором” називають масові арешти та розстріли людей, що відбувалися у 1937-1938 роках в Радянському Союзі. Розпочата та керована Йосипом Сталіним хвиля репресій охопила не лише "контрреволюційний і антирадянський елемент", але й членів комуністичної партії, апарат безпеки і, звичайно, національні меншини СРСР” - йдеться в повідомленні, - "Архів оприлюднює матеріали слідства та особисті документи працівників НКВД, які спочатку були організаторами і виконавцями операцій Великого терору, а згодом стали його жертвами. Серед колекції документів є накази Наркома внітрішніх справ СРСР, інформаційні повідомлення, особисті документи, листування та фотографії репресованих".

В архіві - документи щодо жорстокості і методів каральної системи СРСР. "Ми виявили, що особисті речі та одяг осіб, яких розстрілювали, забирали собі працівники НКВД, а згодом здавали їх до комісійних магазинів. Також ми віднайшли довідки про смерть заарештованих у тюремних лікарнях із діагнозами “черепно-мозкова травма” та “кровотеча внутрішніх органів”, що свідчить про жорстокі побиття на допитах" - йдеться в повідомленні.


З документами можна буде ознайомитися в Електронному архіві українського визвольного рухуavr.org.ua, а ще -  в Інформаційно-довідковій залі Галузевого державного архіву Служби безпеки України, який працює щодня з понеділка по п’ятницю з 14.00 до 17.00 і знаходиться за адресою: Ірининська, 4. Телефон: (044) 255-82-24.

 

 

Теги: СБУ , Київ , архів , документи