ГПУ: 500 квадратів на Хрещатику злили "прокладці"

Максим Опанасенко
19 травня 2014р. 11:18

Головне слідче управління Генпрокуратури прийняло до провадження матеріали розслідування щодо екс-міністра аграрної політики та продовольства і екс-начальника регіонального відділення Фонду держмайна. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Причина - вилучення з держвласності 500 квадратних метрів нерухомості на Хрещатику, 24. Їх було виділено для розміщення апарату Мінагрополітики. Відповідно, приватизувати цю нерухомість було заборонено по закону.

Не зважаючи на це, 500 квадратів продали приватній фірмі. За даними ГПУ, підпис під договором поставив керівник ФДМУ, а фірма ж була створено спеціально під цю схему. У Генпрокуратурі нарахували і збитки - більше 13 мільйонів гривень.

В реєстрах Фонду держмайна ми знайшли операцію, схожу на описану Генпрокуратурою. У лютому 2013-го 516 квадратних метрів на Хрещатику, 24, котру орендувало ТОВ "КПШ" і котра була на балансі держпідприємства "Агроінвест", продали за 13 054 800 гривень.

Якщо в ГПУ повідомляють саме про цю справу, то міністром агрополітики на той момент був Микола Присяжнюк. За інформацією ГПУ, у квiтнi його було оголошено у розшук за підозрою у заволодінні коштами Аграрного фонду у сумі майже 540 мільйонів гривень, що були виділені державою для закупівлі об'єктів державного цінового регулювання цукру-піску.

Раніше ми вже писали про продаж нерухомості на Хрещатику, 24. Частинку державної будівлі раніше, у 2007-му, продали компанії ПП "Броварська нерухомість".

Засновницею фірми є Марина Пелих - дружина екс-керівника Державного управління справами Андрія Кравця. Протягом останніх кількох років її фірми і компанії, пов'язані з ними, отримали декілька дуже ласих шматків в центральній частині міста - на Хрещатику, Круглоуніверситетській, Поштовій площі біля Вокзалу. Більше про це читайте тут.

 


Теги: приватизація , гпу , Київ , Хрещатик , Мінагрополітики