Турчинов просить Мін'юст подумати про заборону КПУ

Максим Опанасенко
19 травня 2014р. 12:01

Виконуючий обов'язки президента Олександр Турчинов просить міністра юстиції Павла Петренка проаналізувати факти антиукраїнської діяльності Комуністичної партії України і подумати над її забороною. Про це повідомляє прес-служба в.о.президента.

"Останнім часом діяльність Комуністичної партії України, політична позиція, що реалізується її керівництвом, організаціями на місцях та місцевими осередками, мають відверто антиконституційний характер. Зокрема, аналіз наявної у Служби безпеки України інформації свідчить про те, що лідери Комуністичної партії України та її представники проводять діяльність на шкоду державним інтересам України. її головними елементами є масова участь членів партії в акціях під антиконституційними гаслами із закликами до порушення суверенітету та територіальної цілісності держави (насамперед у південно-східних областях нашої держави), що супроводжуються насильницькими діями та захопленням адміністративних приміщень органів державної влади, перешкоджанням законній діяльності інших політичних партій та громадських організацій. Аналогічна риторика представників Комуністичної партії України спостерігається під час проведення антитерористичної операції (АТО) у Донецькій та Луганській областях, а також проголошувалося під час підготовки та проведення незаконного референдуму в Донецькій та Луганській областях..." - йдеться в повідомленні, - "При цьому, за повідомленням Служби безпеки України, аналіз наявних даних дає підстави стверджувати, що окремі лідери та активісти Комуністичної партії України у південно-східних регіонах України здійснюють не лише вербальну підтримку терористів, але й надають практичну та матеріально-технічну допомогу представникам так званих Донецької Народної Республіки та Луганської Народної Республіки, а також представникам російських спецслужб та парамілітарних структур...".

За повідомленням прес-служби Турчинова, все це свідчить про порушення Компартією встановлених заборон щодо діяльності політичних партій в Україні. "З огляду на викладене та враховуючи, що Міністерство юстиції України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики з питань реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань (пункт 1 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 395), прошу Міністерство юстиції України вивчити питання щодо причетності Комуністичної партії України до вчинення дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, та вжити без зволікань у встановленому законом порядку заходів щодо заборони Комуністичної партії України" - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, минулого тижня лідер Компартії Петро Симоменко заявив про зняття своєї кандидатури з виборів президента, а також заявив про вчинений на нього замах.

Теги: Київ , Турчинов , Компартія