Мінсоцполітики накинуло ще 120 млн на чорнобильців

Максим Опанасенко
19 травня 2014р. 14:16

Міністерство соціальної політики підписало дві угоди на послуги з харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення. Про це повідомляє "Вісник державних закупівель".

Зокрема, угоду на 48 071 133 гривень було підписано з ТОВ "Адмет-Груп", другу - на 73 323 021 гривень - з ТОВ "Перша компанія максимум”.

Перша фірма забезпечить лоти 2,9,11,48, друга - 42,43,44,45,46,47:


 

ТОВ "Адмет-Груп" зареєстрована в Боярці. За даними "Інформаційно-ресурсного центру", зараз засновником є Андрій Усенко, він же значиться і директором. Раніше ця компанія була зареєстрована в Одесі.

За даними "Наших грошей", навесні 2013-го вона отримала підряд на забезпечення харчуванням армійців від Міноборони на майже 97 мільйонів гривень. 

Також цікаво, що повний тезка нинішнього засновника "Адмет-Груп" Андрій Михайлович Усенко раніше був співзасновником ТОВ "Провідна продовольча компанія ЗС". За інформацією "Наших грошей", ця компанія у 2011-му отримала два великих контракти від Міноборони на харчування військовослужбовців. За даними "Лівого берегу", вона ж годувала солдат і у 2010-му. Разом з Усенком, в список засновників фірми входив Дмитро Мєдвєдєв, котрий, за ствердженням "Лівого берегу", був засновником житомирської фірми ТОВ "Агран Інтерторг", найбільша частка якої належала "Житомирському м’ясокомбінату", яким в свою чергу володів екс-міністр АПК Микола Присяжнюк.

ТОВ "Перша компанія максимум" зареєстрована у Василькові. За даними "ІРЦ", засновником і директором фірми є Олександр Савченко. Раніше в засновниках фірми був Павло Максімов. Він же значився співзасновником ТОВ "Укропттрейд-ВС". За інформацією "Наших грошей", влітку 2011-го "Укропттрейд-ВС" виграло тендер від Міноборони на поставку мазуту. Згідно з договором, фірма мала б поставити 2700 тон мазуту паливного 100-зольного за 17,17 мільйонів гривень -  6,36 тисяч гривень за тону. Аналогічний мазут тоді можна було купити за 4,24 тисячі гривень за тону.

Минулого тижня Мінсоцполітики вже підписало ряд угод на харчування чорнобильців. Найбільший підряд отримала фірма екс-регіонала, котру минулоріч журналісти звинуватили у постачання продуктів сумнівної якості за завищеними цінами.