Забудовник лишився землі на Позняках за несплату

Маша Землянська
19 травня 2014р. 14:58

Вищий господарський суд погодився залишив без змін рішення апеляційного суду щодо повернення киянам семи гектарів на вулиці Здолбунівській. А все через борг за оренду, сума якого вже перетнула позначку у мільйон гривень. Про це повідомляє прокуратура Києва.

«Зазначена земельна ділянка у 2004 році була надана будівельній компанії у довгострокову оренду для благоустрою прилеглої території озера та для будівництва, експлуатації та обслуговування комплексу виробничо-торгівельних будівель. Втім, прокурорською перевіркою встановлено, що забудовник  систематично не сплачував плату за оренду землі, внаслідок чого виник борг у понад 1, 2 млн гривень. Зважаючи на те, що несплата орендної плати є грубим порушенням законодавства України та завдає шкоду місцевому бюджету, прокуратура міста Києва заявила позов до суду про розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки. Судами усіх трьох інстанцій позовні вимоги прокуратури визнано законними та задоволено у повному обсязі. Земельна ділянка, вартість якої складає майже 86 млн гривень, повернута з незаконного користування у розпорядження територіальної громади», - йдеться в повідомленні прокуратури.

В оренду ділянка на Здолбунівській дісталась компанії «Градострой». За даними рестру фізичних та юридичних осіб, засновник її - Віктор Власов, директор – Сергій Бусигін. До речі, зареєстрована компанії також на Здолбунівській. Спільні номери телефонів «Градострой» має з будівельним холдингом «Власт Група». На офіційному сайті зазначено: в інвестиційному портфелі холдингу - участь у реалізації проектів різних масштабів по всій Україні. Зокрема, торгово-офісний центр «Мандарин-Плаза», комплекс житлових будинків по Здолбунівській, будівництво на Спортивній площі, 1 багатофункціонального торгово-офісного комплексу «Гулівер».

 

Теги: гроші , забудова , земля , Київ