Безкоштовних вакцин вистачить половині дітей

Маша Землянська
19 травня 2014р. 16:22

На цей рік на закупівлю вакцин для дітей з бюджету виділено 286 мільйонів гривень. У Міністерстві охорони здоров'я порахували: цього вистачить на 58,4% від усіх потреб. А отже майже половина дітей може лишитися без безкоштовних щеплень.

"Показники охоплення щепленнями проти дифтерії, правцю, коклюшу, поліомієліту, кору, паротиту, краснухи дитячого населення протягом 2010 – 2013 років, на жаль, зменшилися та становлять від 55,1% до 87,1%, що значно нижче рекомендованих ВООЗ показників. Це пов’язано, в першу чергу, з недофінансуванням Загальнодержавної програми імунопрофілактики впродовж чотирьох років, яке склало близько 400 мільйнів гривень", - йдеться в повідомленні МОЗу

На думку фахівців МОЗу, епідемічна ситуація щодо інфекцій, які можна попередити вакцинами, залишається керованою. Проте в останні роки захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, а також кашлюк носять нестабільний характер, про що свідчить чергування підйому і спаду захворюваності. Тому дуже важливо створити популяційний імунітет на рівні не менше 95%.