Майданівці не віддають прокуратурі архів Пшонки

Маша Землянська
19 травня 2014р. 17:12

У Генпрокуратурі скаржаться, що не можуть дістатися до аналітичних записок, вилучених на дачі екс-генпрокурора Віктора Пшонки. Проблема у тому, що документи знаходяться в одному із воєнізованих формувань, яке брало участь у акціях простестів у Києві. Тому слідчі можуть працювати тільки з матеріалами, що опубліковані у ЗМІ. 

«Цей факт, який був опублікований в ЗМІ є предметом розслідування слідчими Генеральної прокуратури. Ми запрошували до себе журналіста, який готував цю публікацію. Він надав відповідь, що дані матеріали він лише фотографував, а місцезнаходження самих оригіналів документів не повідомив», - цитують на сайті відомства заступника генпрокурора Олексія Баганеця. «Ми проводили негласні слідчі (розшукові) дії і нам відомо, що так званий архів Пшонки знаходиться в одному із воєнізованих формувань, який начебто брав участь у подіях на Майдані. Ми ведемо переговори з його представниками, в тому числі і через журналістів і через громадських діячів і адвокатів, які з ними контактують. На сьогоднішній день поки позитивного результату немає».

У березні «Українська правда» опублікувала матеріали з особистого архіву екс-генпрокурора Пшонки, в яких йшла мова, зокрема, про конкретні кроки влади у боротьбі з Майданом. Також у цих записках визначалась інформаційна політика, котрої необхідно було дотримуватись правоохоронним та іншим державним органам під час подій у Києві. У тому числі, призначення винними у розгоні студентів на Майдані діючих на той час керівників державних органів (голову КМДА Олександра Попова, заступника РНБО Володимира Сівковича, начальника київської міліція Валерія Коряка).

Теги: Майдан , Генпрокуратура , Київ