СБУ: Попередили теракт в Києві

Максим Опанасенко
22 травня 2014р. 12:51

Служба безпеки України затримала в Києві двох диверсантів, учасників терористичної групи. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"У січні ц.р. вони прибули з АР Крим до Києва, де під виглядом прихильників Євромайдану приєдналися до активістів у Київській міській державній адміністрації. Позиціонуючи себе активними учасниками Євромайдану, "О" та "С" готували низку акцій диверсійно-підривного характеру проти нашої держави, збирали і передавали своїм російським координаторам інформацію щодо перебігу подій. Значна суспільна небезпека полягала також у тому, що вказані особи – колишні міліціонери, які володіли спеціальними знаннями про методи роботи правоохоронних органів" - йдеться в повідомленні.

За даними СБУ, у квітні диверсанти, за вказівкою координатора з Росії, забезпечили зброєю росіянку М.Колєду. Та нібито виконувала завдання російських спецслужб із дестабілізації ситуації на півдні країни. 8 квітня жінку затримали силовики.

"Під час санкціонованих обшуків за місцями тимчасового проживання "О" та "С", а також у нежитлових приміщеннях, що ними використовувалися, виявлено зброю, боєприпаси та вибухівку, зокрема: три автомати Калашникова АКСУ, два пістолети Макарова, пневматичну снайперську гвинтівку високого тиску, травматичний пістолет, перероблений для відстрілу набоїв смертельної дії, ручні гранати РГД-42 та Ф-1, велику кількість бойових набоїв та саморобних вибухових пристроїв" - йдеться в повідомленні.

Ще в квартирі диверсантів знайшли порох, селітру, ацетон, запали, бікфордові шнури - складові вибухівки. "В одному з гаражів, яким користувалися диверсанти, виявлено значну кількість матеріальних цінностей, що були викрадені з приміщень КМДА, зокрема, державні та ювілейні нагороди (понад 10 тис. од.), меблі, металеві сейфи, комп’ютери та побутова техніка" - кажуть в Службі безпеки.

 

 

Теги: Київ , СБУ , теракт , вибори