За день виборів ГПУ почало більше 2 000 проваджень

Максим Опанасенко
26 травня 2014р. 15:07

2 228 кримінальних проваджень було відкрито Генеральною прокуратурою за останню добу. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Зокрема, відкрито провадження за фактом викрадення представниками так званої «Донецької народної республіки» печаток та списків виборців на семи виборчих дільницях у Донецькій області (ч. 1 ст. 157 Кримінального кодексу України – «перешкоджання здійсненню виборчого права або роботі виборчої комісії, або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача»). Також розпочато розслідування за фактом знищення групою невідомих осіб скриньок для голосування на виборчій дільниці у селищі Металіст на Донеччині (ч. 3 ст. 157 КК України – «перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі виборчої комісії чи діяльності офіційного спостерігача, вчинені за попередньою змовою групою осіб»)" - йдеться в повідомленні.

Також відкрито ряд кримінальних проваджень за фактом пошкодження виборчих урн та перешкоджанню проведенню виборів у Луганській області: "Так, 25 травня група невідомих осіб прибула до помешкання голови дільничної виборчої комісії у Слов’яносербському районі та погрожуючи зброєю викрала бланки посвідчень, запрошення на вибори, п’ять печаток виборчкомів. Внаслідок цього, 5 виборчих комісій в день виборів не працювали. За даним фактом розпочато розслідування за ч. 1 ст. 350 (погроза або насильство щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов'язок), ч. 2 ст. 357 (викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження) Кримінального кодексу України".

Ще розслідують факти пошкодження невідомими озброєними особами більше десятка урн для голосування - на виборчих дільницях у Сєверодонецьку.

Попри це, за заявами правоохоронців, вибори президента України пройшли без особливих порушень.

Теги: Київ , гпу , вибори