Міграційна служба дала ЄДАПС 3 млн за техпідтримку

Максим Опанасенко
27 травня 2014р. 9:48

Державна міграційна служба підписала угоду з консорціумом "ЄДАПС" на послуги щодо технічної допомоги у сфері інформаційних технологій. Про це повідомляє "Вісник державних закупівель".

Загальна вартість угоди - 3 108 890 гривень. За ці гроші "ЄДАПС" має надати "послуги з технічного та ремонтно-відновлювального обслуговування, адміністрування та технічної підтримки (надання консультацій) програмно-технічних комплексів вузлів регіонального та місцевого рівнів Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування та програмного-технічного комплексу вузла центрального рівня Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування". Послуги протягом року будуть надаватися власне для апарату Держміграційної служби і для її територіальних органів і підрозділів.

Закупівлю проводили в одного учасника, пояснивши це тим, що "ЄДАПС" є розробником Державної інформаційної системи, а також спеціального програмного забезпечення для неї.

"ЄДАПС" - колишній монополіст у виготовленні ряду державних документів, в тому числі - закордонних паспортів. У 2006-му фірма, пов’язана з "ЄДАПСом" - "ЮС-дизайн" зареєструвала промисловий зразок паспорту, а відтак консорціум отримав монополію на їхній друк. За аналогічною схемою було отримано монополію і на біометричні паспорти у грудні 2012-го року. Засновник "ЮС-дизайну" - Юрій Сидоренко, що поїхав з України у 90-х роках і розшукувався у справі про вбивство Сергія Полєтаєва. В Україні інтереси ЄДАПСу і Сидоренка лобіював екс-народний депутат Партії Регіонів Василь Грицак, який і є автором закону про біометричні паспорти. У квітні 2013-го Грицак став заступником голови Державної міграційної служби. Звільнив його прем'єр Арсеній Яценюк у квітні.

Цікаво, що влітку 2013-го чиновники екс-президента Віктора Януковича взялися "витискати" "ЄДАПС" з документної монополії. 15 червня минулого року Антимонопольний комітет скасував результати конкурсу Державної міграційної служби на закупівлю біометричних паспортів на суму у 7 мільйонів у консорціуму ЄДАПС. 

Підряди  на друк бланків отримало держпідприємство "Поліграфкомбінат "Україна". Воно ж займається і водійськими правами, котрі до цього виготовляв "ЄДАПС". Проте, в грудні 2013-го, в розпал революції в країні, компанія зі складу консорціуму отримала акцепт угоди на біометричні закордонні паспорти на суму 295 мільйонів гривень. 

Теги: ЄДАПС , Київ