Дружині "завгоспа Януковича" дали шматок Оболоні

Максим Опанасенко
28 травня 2014р. 9:25

Дружині "завгоспа Януковича" дали шматок Оболоні

26 травня на сайті мерії з’явилося розпорядження за підписом очільника КМДА Володимира Бондаренка. Документ затверджує переможця інвестиційного конкурсу, проведеного мерією - на будівництво паркінгу і додаткових об'єктів на Оболонському проспекті.

Переможцем визнали ТОВ "Київ-Арт". 

Що це за фірма

Після втечі Віктора Януковича до Росії з країни зник і його «завгосп» - екс-очільник Державного управління справами Андрій Кравець.

Одночасно, зник зв’язок і з його дружиною Мариною Пелих.

Кравець опікувався комфортним життям Януковича, опікуючись через ДУС його харчуванням, пересуванням, проживанням, здоров’ям і відпочинком. Пелих же займалася власним бізнесом. Протягом попередніх кількох років низці її фірм «перепали» земельні ділянки і будинки на Поштовій площі, Подолі, Святошині, Маяковського, Круглоуніверситетській, Хрещатику, у Пасажі, біля метро «Кловська» і Південного вокзалу.

Одна з ключових фірм Пелих – якраз «Київ-Арт». Це вона стала переможцем кількох дуже ласих інвестиційних конкурсів від київської мерії – на будівництво KFC навпроти Вокзалу та зведення паркінгу і «будівлі громадського призначення» на розі Святошинської, проспекту Перемоги і площі Героїв Бресту.

Місце прописки «Київ-Арт» - Московська, 31/33. Там же знаходиться кінотеатр «Зоряний» - улюблене місце з’їздів Партії регіонів, очолюване також Пелих.

В день втечі Януковича «Зоряний» зайняли бійці УНСО, перетворивши його на своєрідний штаб-казарму.

Ми були переконані, що на цьому історія фірми припиниться. Ми помилилися.

Що передбачає інвестиційний проект

За розпорядженням Бондаренка ТОВ «Київ-Арт» визнано переможцем інвестиційного конкурсу на  «будівництво багаторівневого паркінгу з об’єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торгівельно-офісного та соціально-побутового призначення на проспекті Оболонському, 6 в Оболонському районі».

Три поверхи. 7 114 квадратних метрів загальної площі. 0,5 гектарів землі. Паркінг, торгівельні приміщення, ресторан, літні тераси. Над цим буде працювати фірма Пелих.


 

На сайті мерії приблизну вартість інвестиції оцінили в 15 мільйонів гривень.  Сайт Департаменту економіки та інвестицій мерії заявляє про 72 мільйони гривень.


 

В чому вигода для «Київ-Арту»? За умовами інвестиційного конкурсу інвестор оформлює на себе об’єкт інвестування. Коли виконує всі умови, то оформлює право власності або користування і на землю, на котрій він знаходиться, оформлює на себе інвестор.


 

Тобто, компанія Марини Пелих, фактично, отримує від міста шматок землі на Оболоні, де, окрім потрібного місту паркінгу, буде зведено ресторан з літніми терасами, котрий може «нести золоті яйця».

Що ще стоїть за "Київ-Арт"

Засновником «Київ-Арт», окрім Пелих, значиться британська компанія «Вестернон Коммерс ЛЛП». Її місце реєстрації – Лондон, Ковент Гарден, Бедфорд стріт, 43, офіс 11. В статутний фонд українського ТОВ компанія внесла ні багато, ні мало – 323 мільйони гривень.

Цікаво, але така ж адреса реєстрація і в іншої «британки», пов’язаної з Пелих – компанії «Хенсфорд Імпекс ЛЛП».

Її 80 мільйонів гривень складають статутний капітал ТОВ «Хенсфорд-Україна» - зовсім юній фірмі, котра вже встигла перемогти в інвестиційному конкурсі на будівництво торгового центру на Поштовій площі і «прописатися» в історичному маєтку на Круглоуніверситетській, 10.

Ще цікаво, що обидві іноземні фірми мають одних і тих же засновників:


 

 

Дізнатися про інші київські точки, що опинилися під контролем дружини і людей Андрія Кравця можна тут - http://www.svidomo.org/defend_article/21648

Що ще "числиться" за Пелих

Документи з порталу YanukovychLeaks, знайдені в "Межигір'ї" після втечі Януковича свідчать про те, що Пелих не тільки активно цікавилася київською землею і мала впливового чоловіка. 

Виявилося, що одне з підприємств Марини Пелих - ПП "Броварська нерухомість" також "доклало" руку і до зведення президентської резиденції у Межигір'ї. Так, у 2008-му вони отримали цілий ряд безготівкових платежів на облаштування об'єктів Межигір'я, зокрема й самої Хонки.

"Гості" з "Броварської нерухомості" також мали мали право заїзду на територію "Межигір'я". Щоправда, самої Пелих в цьому списку чомусь немає.

Мобільний номер Марини Пелих був знайдений в одному з межигірських записників. Відтак, резиденція "мала" з дружиною екс-очільника ДУС "прямий контакт".

Додатково

Конкурс на зведення паркінгу на Оболоні оголошували в листопаді-грудні, в розпал ЄвроМайдану. Його можна вважати прощальним подарунком екс-очільника КМДА Олександра Попова, з котрим у Андрія Кравця стосунки склалися давно.

Цікаво, але в тому ж «Зоряному» у квітні ми знайшли документ, за яким Олександр Попов у 2006-му, будучи мером Комсомольська – рідного міста Кравця, фактично «зарезервував» земельну ділянку під кафе для матері «завгоспа Януковича» Людмили Біцюк, котра займається власним бізнесом.

Наступного року обидва стали нардепами – від Партії регіонів. У 2010-му Кравець очолив ДУС. А Попов – КМДА. «Земельна» дружба, судячи з усього, продовжилася і в Києві. 

 

 

 

Теги: Оболонь , земля , Пелих , Кравець , Київ , забудова