Прокуратура взялася за Портнова і Лукаш

Максим Опанасенко
28 травня 2014р. 15:17

Прокуратура Києва зареєструвала кримінальні провадження за фактами вчинення протиправних дій екс-заступником Глави Адміністрації Президента Андрієм Портновим та екс-міністром юстиції Оленою Лукаш. Про це повідомляє прес-служба київської прокуратури.

"У червні 2010 року А.Портнов, використовуючи своє службове становище, незаконно очолив кафедру конституційного права Київського національного університету імені Т. Шевченка, а також заволодів коштами університету. Крім того, з метою незаконного впливу на судову систему України вже як представник вищого навчального закладу Портнов став членом Вищої ради юстиції" - йдеться в повідомленні.

За цими фактами почали кримінальні провадження за статтями "привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем" та "зловживання владою або службовим становищем".

"Також, прокуратурою столиці внесені відомості до ЄРДР про вчинення колишнім Міністром юстиції України О.Лукаш кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 367 (службова недбалість), ч. 2 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку), пов’язаних з припиненням роботи всіх Єдиних та Державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України" - повідомляє прес-служба.

За даними прокуратури Лукаш у жовтні 2013-го, вже будучи міністром юстиції, надала вказівку т.в.о. генерального директора держпідприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції внести незаконні зміни до комп’ютерних програм, що забезпечують функціонування Єдиних та Державних реєстрів. "Внаслідок таких дій в роботі Реєстрів відбулись збої, що призвело до несанкціонованого блокування інформації та спотворення процесу її обробки" - йдеться в повідомленні.

Більше про справу Лукаш і реєстрів - тут.

Теги: прокуратура , Лукаш , Портнов , Київ