Прокуратура судиться через забудову на Оболоні

Максим Опанасенко
29 травня 2014р. 10:07

Дніпровська екологічна прокуратура подала позов до Господарського суду Києва через забудову зеленої зони на Оболоні. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

У суді прокурори вимагатимуть скасування рішення Київської міської ради та визнання недійсним договору оренди, яким ТОВ "Архітектурно-будівельний альянс" надано у користування землю в урочищі "Наталка". Площа ділянки - 16,44 гектари, з них 3,6 гектари - в межах прибережних смуг Дніпра. Приблизна вартість землі - 51 мільйон гривень. 

"На цій території планувалося будівництво житлового, торгівельно-розважального, готельно-офісного комплексу. Зазначена земельна ділянка входить до зеленої зони міста і відноситься до ландшафтно-рекреаційних територій, а отже не придатна для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового, соціально-побутового, торговельно-розважального, культурного та готельно-офісного комплексу" - йдеться в повідомленні.

Рішення депутатів Київради про передачу землі прокуратура вважає ганебним, про хід судового розгляду обіцяє повідомляти.

Рішення Київради про передачу землі на Оболоні датоване 2007 роком. Знайти його можна тут.

За даними "Інформаційно-ресурсного центру" існує лише одна зареєстрована компанія з назвою ТОВ "Архітектурно-будівельний альянс".

Її засновником є ПАТ "Позняки-Жил-Буд", співласником котрого значиться Нвєр Мхітарян, обраний у Верховну Раду нинішнього скликання від Партії регіонів.


 

 Цікаво, що до "Позняків-Жил-Буду" співвласниками "Архітектурно-будівельного альянсу" були Алла Блоха - повна тезка людини, котра йшла до парламенту в рядах Партії регіонів у 2007-му під номером 275 і Володимир Макеєнко - повний тезка регіонала і голови КМДА в зимово-революційний час у Києві.

 

 

Теги: Київ , земля , Оболонь , суди