Люстраційний комітет: МВС поновить конкурси

Максим Опанасенко
29 травня 2014р. 16:41

Міністерство внутрішніх справ вирішило поновити кадрові конкурси з підбору керівників обласних управлінь внутрішніх справ. Про це на своїй сторінці у Facebook пише керівник Люстраційного комітету Єгор Соболєв.

"Сьогодні обрані головні міліціонери для Буковини та Хмельниччини. Чесно, я думаю - це не ті люди, які зроблять міліцію непідкупною та відданою громадянам. Про що ми з Юрий Бутусов і заявили керівництву МВС на чолі з Арсеном Аваковим. В обох випадках йдеться про офіцерів, які помічені в корупції. Але зараз вони швидко зорієнтувалися, налагодили контакти з місцевими самооборонами та заручилися їхньою підтримкою. В цьому є і добрий бік. Хай і керівники міліції, і суспільство звикають до взаємозалежності. І навіть якщо зараз обирають кращих з гірших, сама участь громади у висуванні, обговоренні та визначенні кандидатур є вкрай важливим творенням історії" - пише Соболєв.

Очільник Люстраційного комітету додає - МВС погодилося зробити наступне призначення в такий спосіб у Полтавській області, де громадяни вимагають змінити начальника УВС.

"А справді добрих начальників міліцій ми отримаємо, коли політики згодяться на наш план люстрації - набрати всі органи влади наново, віддаючи перевагу новим людям. Одночасно треба скоротити чисельність, дерадянізувати функції та підняти зарплати за рахунок скорочення.
Готуємо такий закон про люстрацію для Петра Порошенка" - пише Соболєв.

Довідково

Обіцяна під час революції політиками люстрація фактично провалилася на початковому етапі. Екпсерти і громадські активісти бачать в цьому декілька причин, серед яких - небажання займатися справою, нерозуміння самого поняття "люстрація" і страх "заплямити" себе самих в процесі люстрації. Відтак, створений Люстраційний комітет досі не отримав від держави жодних повноважень і діє в основному на ентузіазмі громадських активістів.

Теги: Київ , люстрація