Прокуратура: Робота відомства Табачника провалена

Максим Опанасенко
30 травня 2014р. 9:35

Генеральна прокуратура провела ряд перевірок щодо дотримання прав дітей на дошкільну, середню і вищу освіту протягом останніх кількох років, знайшовши цілу низку порушень. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Як з’ясувалось, Міністерством освіти і науки України, територіальними органами освіти, навчальними закладами не вживаються достатні заходи, спрямовані на доступність та безоплатність освіти, не приділяється достатньо уваги розвитку мережі навчальних закладів, зміцнення їх матеріально-технічної бази, впровадженню новітніх технологій тощо. Так, на сьогодні у черзі для влаштування до дитсадків перебуває понад 100 тис. малюків, близько 1 тисячі дітей не охоплено загальною середньою освітою, майже 60% школярам у позакласний час недоступні гуртки та секції" - йдеться в повідомленні.

Державні цільові соціальні програми в освіті лишаються нереалізованими - 30 нових дитсадків так і не звели, 147 шкіл закрили.

"У Полтавській, Хмельницькій, Одеській та інших областях школярі навчаються за застарілими підручниками, з терміном використання більше 5 років. Натомість за результатами перевірок прокурорами п'яти районів м. Одеси встановлено необгрунтоване витрачання органами освіти 520 тис. грн. бюджетних коштів, виділених для придбання підручників для дітей. За цими фактами розпочато кримінальні провадження" - йдеться в повідомленні.

Майже половина шкіл не має доступу до швидкісного Інтернету, 2 тисячі шкіл взагалі не мають виходу в мережу, кожен восьмий шкільний комп'ютер - технічно несправний.

"Як відомо, понад 10 років діє державна програма «Шкільний автобус». Водночас очікуваних результатів щодо забезпечення стовідсоткового перевезення учнів не досягнуто. Так, прокурорами виявлено майже 30 тис. дітей, які позбавлені такого права. Лише торік не закуплено запланованих програмою 95 шкільних та 24 спеціальних автобусів" - кажуть в ГПУ.

Також не було забезпечено безпеки дітей в навчальних закладах. Лише протягом минулого року там травмувалося 9,3 тисячі дітей.

"Також в ході прокурорських перевірок виявлено численні випадки привласнення та розтрати бюджетних коштів, виділених на утримання дитсадків, шкіл, професійно-технічних навчальних закладів. До прикладу, керівництвом дитячо-юнацької спортивної школи у м. Києві розтрачено 825 тис. грн., виділених на ремонт закладу.
Загалом у Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській та інших областях викрито 60 подібних фактів" - додають в Генпрокуратурі.

Загалом правоохоронці почали 70 кримінальних проваджень, тисячу службовців вже нібито притягнуто до дисциплінарної відповідальності, 18 мільйонів гривень - відшкодовано.

Також Генеральна прокуратура внесла подання Міністру освіти і науки Сергію Квіту про усунення порушень законодавства