КМДА відписала ще 3 ділянки під паркінги і не лише

Максим Опанасенко
30 травня 2014р. 11:20

КМДА відписала ще 3 ділянки під паркінги і не лише

26 травня голова Київської міської держадміністрації затвердив переможців одразу чотирьох інвестиційних конкурсів. Про одного з них - компанію "Київ-Арт", що отримала право зводити паркінг і ресторан на Оболонському проспекті, 6 і котра належить дружині екс-очільника Державного управління справами Марині Пелих, ми писали у середу.

Про решту розкажемо зараз.

Хто і куди інвестуватиме

Одразу два конкурси виграло ТОВ "СВП-Груп". Фірма отримала право будувати "підземний паркінг, громадські будівлі та споруди із заїздами та гостьовою автостоянкою на Глушкова, 1" (це метро "Виставковий центр") та "багаторівневий паркінг з об'єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торгівельно-офісного та соціально побутового призначення на Оболонському проспекті" - навпроти будинку №20.

 


Перший проект передбачає наступне:З паркінгом тут все зрозуміло. А от названі в проекті "громадські будівлі" вірогідно є торгівельними приміщеннями і рестораном. За даними мерії вартість будівництва об'єкту - 20 мільйонів гривень, загальна площа земельних ділянок - 1,37 гектари.

Другий проект передбачає наступне:


Тут, за даними мерії, окрім паркінгу, так само зведуть торгівельні приміщення і ресторан з літніми терасами. Вартість зведення - 13 мільйонів гривень, площа забудови - 0,36 гектарів.

В умовах інвестиційного конкурсу прописано: "Після належного виконання Інвестором всіх умов інвестиційного договору та введення Об’єкту інвестування в експлуатацію, Інвестор у встановленому порядку оформлює право власності або користування на земельні ділянки, на яких реалізовано проект будівництва Об’єкту інвестування". 

Відтак, ТОВ "СВП-Груп" вкладає гроші в будівництво, об'єкти котрого потім оформлює на себе, а зробивши це - оформлює ще й право власності чи користування на землю.

За даними "Інформаційно-ресурсного центру" існує лише одна фірма з такою назвою. Зареєстрована вона у квітні 2012-го в Києві, на Крутому узвозі. І засновником, і директором "СВП-Груп" є Валентина Свиридова.

Про діяльність цієї компанії є лише одна згадка - на сайті Держархбудінспекції. Вона нібито займалася реконструкцією нежитлових приміщень під заклад громадського харчування на Хрещатику, 1/2. За цією адресою знаходить готель "Дніпро".

Про засновницю фірми - Валентину Свиридову - також є лише дрібка інформації. Відомо, що принаймні на момент реєстрації "СВП-Груп" Свиридова сама була зареєстрована в Полтавській області, в місті Комсомольськ. Варто нагадати, що екс-очільник КМДА Олександр Попов, за керування котрого і було оголошено ці інвестконкурси, був мером Комсомольська з 1994 по 2006 роки. Також Комсомольськ - рідне місто екс-керівника ДУС Андрія Кравця (це фірма його дружини Марина Пелих в цей же день, 26 травня, стала переможцем іншого інвестиційного конкурсу).

До слова, в реєстраційних документах не вказано номер телефону "СВП-Груп". Також нам не вдалося знайти сайт цієї фірми.

Третій проект передбачає зведення "багаторівневого паркінгу з об'єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торгівельно-офісного та соціально-побутового призначення на перетині вулиці Оноре де Бальзака та Костянтина Данькевича"


Він передбачає наступне:

Займатися об'єктом буде ТОВ "Гарант проф інвест". Фірма зареєстрована у вересні 2013-го в Києві, на Богдана Хмельницького.Зараз, за даними "ІРЦ", власниками фірми є дві кіпрські компанії - ВЕЛЛРОУЗ ПРОДЖЕКТ СОЛЮШНС ЛІМІТЕД і ТУРТОН ТРЕЙДИНГ ЛІМІТЕД.

Хоча ще кілька днів тому в склад співзасновників входив Валерій Басенко. Попри зміну складу засновників, у компанії лишився той самий номер телефону - 0675483090. Цей же телефон вказаний як реєстраційний в іншій фірмі - ТОВ "Проінвест Сервіс", де Басенко також входив в склад засновників, а нині значиться керівником."Проінвест Сервіс" - ТОВ, котрому Київрада у грудні 2012-го віддала частину Будинку Вчителя на, а конкретніше - історичний каретний гараж не менш історичної будівлі.

Інформації ж про діяльність "Гарант проф інвесту" ми не маємо - у відкритих джерел нам її знайти не вдалося.

Умови ж цього інвестконкурси такі ж, як і в попередніх - після виконання всіх умов по проекту, інвестор у оформлює право власності або користування на земельну ділянку, на якій реалізовано проект.

Всі конкурси були оголошені у листопаді-грудні минулого року, в розпал ЄвроМайдану в Києві.

Фото - hvylya.org

Теги: забудови , земля , дерибан , Київ