Людей Льовочкіна залишили без парку Шевченка

Маша Землянська
30 травня 2014р. 14:01

Людей Льовочкіна залишили без парку Шевченка

Суд лишив шансу забудовника побудувати торговий центр під парком Шевченка. В прокуратурі пояснюють: компанія з 2009 року припинила сплачувати орендну плату.

Справа у тому, що у 2004-му році ТОВ «Київміськбуд-Інвест» отримала від Київради два гектари землі поруч з парком Шевченка для будівництва під землею торговельно-виставкового центру з парковкою. Щоправда в оренду на два роки.


За цей час будівництво не розпочалося, тому знову довелося просити залишити землю за «Київміськбуд-Інвестом». У 2006-му Київрада на це пішла. Вже за підписаним тодішнім мером Леонідом Черновецьким рішенням, два гектари фактично в центрі Києва зарезервували ще на шість років. «Відповідно до статті Закону "Про оренду землі" та враховуючи лист-звернення товариства з обмеженою відповідальністю "Київміськбуд-Інвест"», - йдеться у документі.

Але й цього часу для будівництва забракло. Згадали про проект торік у жовтні. Саме тоді ЗМІ почали пророкувати велетенський будівництво під стінами червоного корпусу.

Хто міг дозволити собі зухвалий проект під парком Шевченка

За даними Реєстру фізичних і юридичних осіб, «Київміськбуд-Інвест» створили за рік до виділення землі, у 2003-му році. Наразі керує компанією Ольга Шевченко.


У засновниках – В’ячеслав Корсун та ТОВ «Компанія з управліннями активами «Промислові інвестиції». Керівник останньої – Олександр Паршаков.

Людина з такими самими прізвищем, ім’ям та по-батькові керувала Відкритим недержавним пенсійним фондом «Промисловий союз».

В засновниках останнього: комерційний банк «Місто банк» та бізнес-партнери екс-голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна – Іван Фурсін та Артемій Єршов.


Що мало б врости під парком Шевченка

Три поверхи і 31 тисяча квадратних метрів з магазинами, розвагами, кафе та ресторанами.


«Універ-сіті» - унікальний торговий центр, розташований в історичному центрі Києва, де сконцентровані найбільші бізнес-центри і престижні навчальні заклади. Близько 60 000 чоловік і 30 000 машин перетинають це місце щодня… «Універ-сіті» безпосередньо межує з парком Шевченка - улюбленим місцем відпочинку жителів Києва та гостей столиці… Торговий центр буде позиціонуватися як МОЛОДІЖНИЙ ТОРГОВИЙ ЦЕНТР, що створює унікальну конкурентну перевагу в порівнянні з іншими торговими центрами Києва», - так описали забудовники проект на спеціально створеному під нього сайті.

За інформацією того часу, там же зазначили – збираються вкласти в комплекс 47 мільйонів доларів. А от щомісяця б розраховували на 1 мільйон 80 тисяч доларів прибутку. А відтак інвестиції б повернулися мінімум за п’ять років.

«Свідомо» подзвонило по усім номерах, вказаних в установчих документах компанії «Київміськбуд-Інвест», проте слухавки там ніхто не взяв. Натомість ми знайшли колишнього координатора проекту «Універ сіті» Володимира, в обов’язках якого був пошук інвесторів. Чоловік пояснив, що вже кілька місяців не працює у цій компанії, проте його номер телефону досі вказаний на офіційному сайті. Після консультацій з юристами Володимир розповів:

«Проблемних питань зараз немає». А щодо заяви прокуратури, чоловік переконаний, що суди завжди впливають на роботу підприємства.

- Вам знайома людина з прізвищем Паршаков?

- Ні, особисто, ні.

- Чи мала Ваша компанія зв’язок з Сергієм Льовочкіним?

- Не знаю я. Льовочкін прізвище відоме, а чи є якийсь зв’язок – нічого не можу сказати.

Ми також поцікавились, чому протягом 10 років так і не було розпочате будівництво. «Інвестори люблять тишу, а у нас її останнім часом немає», - намагається пояснити Володимир. І оптимістично додає: «Я не розумію вашого хвилювання. Будівництво не розпочалося, а якщо б воно розпочалося і призупинилося, коли там все перерили – тоді мабуть було б варто хвилюватись».