Прокуратура: Жуків острів незаконно забудували

Максим Опанасенко
31 травня 2014р. 10:30

Дніпровська екологічна прокуратура перевірила законність отримання права власності на окремі будівлі, розташовані в Києві, вздовж прибережних смуг Дніпра. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

"В ході перевірки встановлено, що на території острова Жуків у м. Києві земельну ділянку площею близько 2 га огородженій з усіх боків парканом. Також, суб’єктом господарювання самовільно збудовано чотири двоповерхові будівлі, три одноповерхові будівлі, два басейни та гідротехнічну споруду. При цьому, відстань від багатоповерхових будівель до урізу води складає 20 метрів, що суперечить вимогам Земельного та Водного кодексів України про заборону забудови прибережної захисної смуги" - йдеться в повідомленні.


 

Разом з цим, ця нерухомість знаходиться на ділянці, котра за рішенням Господарського суду Києва має бути звільнена і повернута Київраді. "Між тим, прокурорською перевіркою виявлено, що 25.12.2012 посадовими особами Головного управління комунальної власності КМДА за відсутності правових підстав для цього, а також за наявності ухвали суду, на підставі якої на вказані самовільно побудовані на о. Жуків об’єкти нерухомості накладений арешт та заборона на відчуження, суб’єкту господарювання підготовлено та видано свідоцтво про право власності на побудовані об’єкти. Їх площа становить майже 2400 квадратних метрів" - кажуть в прокуратурі.

Екологічна прокуратура вже подала позов до Київського окружного адміністративного суду - про скасування незаконно виданого свідоцтва на право власності на нерухомість і його держреєстрації.

 

Теги: КМДА , забудови , Жуків острів , Київ