Ректор НУБіП за день віддав Бучі 120 гектарів

Максим Опанасенко
3 червня 2014р. 11:46

Національний університет біоресурсів і природокористування передав у комунальну власність міста Буча 120 гектарів землі. Про це йдеться в документах, що опинилися у нашому розпорядженні.

28 травня Бучанська міська рада звернулася до університету з пропозицією добровільно відмовитися від права користування на землі відокремленого підрозділу НУБіПу - "Навчально-дослідного господарства "Ворзель", що знаходяться на території Бучі. Обгрунтування - ділянки раціонально не використовуються, а "зважаючи на збільшення чисельності м.Буча пропорційно зростають потреби населеного пункту у додаткових територіях рекреаційного призначення".

Також чиновники кажуть - "значна частина земель НУБіП України межують з існуючим Бучанським міським парком, де на меті в подальшому розширення та розбудова даного парку".

В цей же день ректор університету Дмитро Мельничук скликав вчену раду, котра вирішила... не заперечувати щодо припинення права постійного користування земельними ділянками і їх передачі до земель комунальної власності. За собою НУБіП хоче лишити лише землі, що необхідні для обслуговування нерухомості "Ворзеля".


 

Чим викликана така швидкість прийняття рішення і чи було погодження передачі землі з Кабміном - нам невідомо. Навчально-дослідне господарство мало би бути племінним репродуктором з розведення худоби, відтак, найімовірніше, землі, найвірогідніше, призначені для ведення сільського господарства.

Це вже не перша історія з землею НУБіП. У 2008-2010 роках, за інформацією Держфінінспекції, Фороська селищна рада відібрала у ВНЗ 14,18 гектарів землі, що були на балансі Південного філіалу НУБіП "Кримський агротехнологічний університет". Ділянку вдалося повернути.

Разом з цим, варто нагадати про нещодавну історію з бучанською землею - також біля міського парку. У квітні журналісти "СТБ" з'ясували, що 15 гектарів лісу тут розділили між 50 людьми, які нібито чекали в черзі й хотіли скористатись своїм правом - отримати землю. Далі ділянки були викуплені єдиним власником. Пошук вивів журналістів на нардепа-комуніста Ігоря Калетніка. Тут вже поставили багатометровий паркан - ледь не прямо на території міського парку.

Ми спробуємо перевірити законність рішення НУБіП і звернемося до правоохоронців з аналогічним проханням.

 

 

 

Теги: НУБіП , Київ , земля , Буча