У п'ятницю активісти вийдуть проти Луцького в НАУ

Максим Опанасенко
5 червня 2014р. 12:50

Група активістів з "Автодозору", "Кияни Киянам", "Автогромади", Люстраційного Комітету Майдану, Антикорупційного Комітету Майдану, Антикорупційного бюро України і Spilno.tv у п'ятницю об 11:00 вийдуть до Національного авіаційного університету. Про це активісти повідомляють на своїх сторінках у Facebook.

Причина - інформація про призначення екс-регіонала і соратника колишнього міністра освіти Дмитра Табачника Максима Луцького виконуючим обов'язки проректора НАУ.

"Не минуло і півроку як загинули наші Герої а в тиші кабінету ректора Національного Авіаційного Університету Миколи Кулика відбулося ганебне призначення на управлінський пост людини, яка міцно пов'язана кримінальним минулим з Партією Регіонів та злочинними схемами. У сферу освіти повернулася одіозна фігура Максима Луцького, який руйнував країну разом з Партією Регіонів, який є кумом екс-міністра Табачника, є політичною “тушкою”, має судимість і неодноразово спійманий “на гарячому” при порушенні закону в політичних, земельних та бізнесових аферах. Але завдяки покровительству Януковича, Азарова та Табачника Луцький уникав відповідальності. Максима Луцького призначено на посаду першого проректора університету НАУ. А отже, про якісну освіту у цьому навчальному закладі знову можна забути! Разом з Луцьким у освіту повертаються хабарі, кумівство, “блат”, моральні та професійні якості поступаються грошам та корупційним зв'язкам" - йдеться в повідомленні активістів.

Вимагати мітингувальники будуть відставки новопризначеного в.о. проректора і самого ректора - Миколи Кулика, котрий, за інформацією Міносвіти, вирішив кадрове питання без погодження з МОН.

Інформація про призначення Луцького на посаду з'явилася у середу.

У НАУ Луцький не новачок - він значився там проректором і раніше. У 2006-му його було обрано у Верховну Раду - в якості члена "Блоку Юлії Тимошенко". Щоправда, того ж року Луцький перейшов до регіоналів. У 2010-му Луцький повторно обрався в Раду, наступного року ставши Головою комітету з питань науки і освіти. Там він був одним з найвідоміших соратників міністра освіти Дмитра Табачника. На посаді Луцький постійно лобіював всі реформи Табачника. В ті роки НАУ регулярно отримував преференції - у вигляді збільшення державного замовлення на підготовку фахівців і фінансування.

У 2012-му Луцький програв на виборах до Верховної Ради БЮТівцю Дмитру Андрієвському, навіть попри те, що сотні студентів НАУ примусово виганали з гуртожитків на голосування за свого проректора. У березні 2013-го президент Віктор Янукович призначив Луцького на посаду голови Солом'янської РДА

 

Теги: НАУ , Луцький , Київ