Суд не віддав "Будинок іподрому"

Максим Опанасенко
9 червня 2014р. 12:24

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ відхилив касаційну скаргу Корпорації "Украгропромбуд". Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Таким чином, суд залишив в силі судове рішення апеляційного суду щодо скасування ухвали Печерського районного суду Києва про затвердження мирової угоди, за якою будинок на Суворова, 9 вибув із держвласності та перейшов у власність Корпорації. Суворова, 9 - так званий "Будинок іподрому", що зведений у 1915 році. Його орієнтовна вартість - понад 127 мільйонів гривень.

"У 2010 році Корпорація "Украгропромбуд" з метою незаконного привласнення будівлі, по вул. Суворова, 9 у м. Києві, загальною площею майже 4,9 тис м2 та вартістю понад 127 млн грн, який знаходиться у державній власності та є об'єктом культурної спадщини, за надуманих підстав та фактичної відсутності спору, пред'явила до фізичної особи та Національної академії аграрних наук України позов про зобов'язання останніх вчинити дії щодо передачі зазначеного майна у власність корпорації" - йдеться в повідомленні Генпрокуратури.

Цікаво, що в ході розгляду справи, Корпорація запропонувала підписати мирову угоду. За нею будинок... відійшов у власність "Украгропромбуду". Печерський районний суд став на сторону Корпорації.

Апеляційний суд, за скаргою прокурора, це рішення було скасовано. Нині Вищий спецсуд відхилив касацію Корпорації. Відтак, будинок має бути звільнений і повернутий у держвласність.

"Украгропромбуд" є кооперативно-державною корпорацією по агропромисловому будівництву. Створене підприємство на базі корпорації "Укрміжколгоспбуд" та Міністерства сільського будівництва. В корпорацію свого часу увійшли 1740 організацій - будівельно-монтажні організації, спеціалізовані трести, дорожньо-будівельні організації та підприємства будіндустрії.

 

Теги: будівлі , історія , гроші , схеми , суди , Київ